16. aprīlis, Piektdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Makroekonomika » Cik lieliem jābūt ienākumiem, lai normāli dzīvotu?
Cik lieliem jābūt ienākumiem, lai normāli dzīvotu?
Autors: Apollo.lv / 2. aprīlis 2013, 17:03
Pēdējos mēnešos vērotais iedzīvotāju optimisms pierimis un vispārējais noskaņojums sācis pasliktināties, liecina jaunākā «DNB Latvijas barometra» pētījuma rezultāti.


Līdzās ieilgušajai ziemai viens no iemesliem šādai noskaņojuma maiņai ir dzīves dārdzība, par ko liecina pētījuma respondentu nosauktās naudas summas, kādas, viņuprāt, nepieciešamas cilvēka cienīgas dzīves nodrošināšanai. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu pētījumu rezultātiem, tās ir palielinājušās.

Jautājumā, cik lieliem ienākumiem cilvēkam jābūt, lai varētu normāli dzīvot, vidējā respondentu nosauktā summa ir aptuveni 665 lati mēnesī, kas ir par 72 latiem vairāk nekā pagājušā gada jūlijā. Pētnieki gan norāda, ka vasarā iedzīvotāji šai ziņā ir nedaudz pieticīgāki, jo apkures sezonas problēmas nav aktuālas. Tostarp gandrīz puse jeb 47% aptaujāto norādījuši, ka viņiem pietiktu ar summu līdz 500 latiem, bet tikai nedaudz mazāk – 43% - saukuši naudas summas robežās no 501 līdz 1000 latiem. To, ka normālai dzīvei vajadzētu saņemt algu, kas lielāka par 1000 latiem, minējuši vien 9% aptaujāto.

Savukārt, norādot, cik lieli ienākumi respondentiem būtu nepieciešami, lai varētu īstenot visus savus sapņus, gandrīz puse jeb 49% aptaujāto minējuši summu līdz 1000 latiem mēnesī, 27% šim nolūkam būtu nepieciešami ienākumi 1001-2000 latu robežās, bet vairāk nekā 2000 latu sapņu piepildījumam nepieciešams 19% aptaujāto. Tikai 14% respondentu teikuši, ka tam pietiktu arī ar ienākumiem līdz 500 latiem mēnesī. Jāpiebilst, ka vidējā respondentu norādītā summa šajā jautājumā vairāk nekā divkārt pārsniedz «normāla dzīves līmeņa» prasības – sapņu piepildījumam vidējam Latvijas iedzīvotājam nepieciešami 1473 lati mēnesī.

«DNB Latvijas barometra» pētījumā vaicāts arī, kādiem ieņēmumiem būtu jābūt ģimenē ar trim bērniem, lai varētu pienācīgi iztikt, un vidējā aptaujāto nosauktā summa ir 1362 lati. Jāpiebilst, ka iedzīvotāju atbildes šai jautājumā būtiski neatšķiras atkarībā no tā, vai viņiem ir bērni vai nav. To, ka šādas ģimenes ienākumiem vajadzētu būt līdz 1000 latiem, norādīja 46% aptaujāto, tostarp 21% aptaujāto atzīmēja tieši 1000 latu. Savukārt 40% respondentu pauduši viedokli, ka ģimenei ar trim bērniem nepieciešams no 1001 līdz 2000 latiem, bet 11% aptaujāto uzskata, ka pienācīgi iztikt šādā gadījumā nav iespējams bez 2000 latiem mēnesī.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: alga, DNB Latvijas barometrs, nauda

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats