22. janvāris, Piektdiena
Vārda dienas: Austris
Sākuma lapa » Makroekonomika » Finanšu ministrs sveic pirmos Padziļinātās sadarbības programmas dalībniekus
Finanšu ministrs sveic pirmos Padziļinātās sadarbības programmas dalībniekus
Autors: Jānis Lācis / BIZNESS.LV / 10. augusts 2012, 12:24
Piektdien, 10. augustā, Finanšu ministrijā notika svinīga pirmo septiņu uzņēmumu sveikšana ar iesaistīšanos Padziļinātās sadarbības programmā, kas dos iespēju saņemt īpašu attieksmi un pretimnākošu sadarbību no valsts puses. Pirmie uzņēmumi, kas ir uzsākuši dalību programmā, ir SIA „TIKKURILA”, SIA „ARČERS”, SIA „RIMI LATVIJA”, AS „LATVENERGO”, SIA „GETLIŅI EKO”, SIA „AKVEDUKTS” un SIA „BIO-VENTA”.


„Šobrīd Latvija ir atgriezusies pie izaugsmes, tomēr mums priekšā stāv vēl daudz izaicinājumu, lai pilnībā stabilizētu savu ekonomiku un radītu labvēlīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai. Latvijai ir nepieciešami jauni, inovatīvi risinājumi, kas būtu abpusēji izdevīgi gan valstij, gan uzņēmējiem, veicinot savstarpējo dialogu. Tieši šāds risinājums ir Padziļinātās sadarbības programma,” uzrunājot pirmos programmas dalībniekus sacīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Programmas mērķis ir veicināt ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu. Programmā iekļautajiem nodokļu maksātājiem tiks nodrošināta pievienotās vērtības nodokļa atmaksa saīsinātā termiņā, individuāls VID konsultants, informācijas saņemšana vienu reizi mēnesī par nodokļu un informatīvajās deklarācijās norādīto datu neatbilstību VID rīcībā esošajai informācijai un atbilžu sniegšanu uz nodokļu maksātāja iesniegumiem (izņemot uzziņas) saīsinātā termiņā, kā arī citas priekšrocības.

Lai nodokļu maksātājs tiktu uzņemts programmā un iegūtu programmas dalībnieka statusu, tam jāatbilst vairākiem kritērijiem, piemēram, tam nedrīkstēs būt Valsts ieņēmumu dienesta administrētie nodokļu parādi, kuru kopsumma pārsniedz 100 latus, nodokļu maksātājs nedrīkstēs būt maksātnespējīgs un tam nevarēs būt īstenots tiesiskās aizsardzības process, nodokļu maksātājs vai tā amatpersona nevarēs būt sodīta par būtiskiem pārkāpumiem saistībā ar nodokļu maksātāja darbību un nodokļu maksātāja darba ņēmēju ienākumiem jābūt augstākiem par vidējiem attiecīgajā nozarē.

Nodokļu maksātājam, kas vēlas piedalīties programmā, elektroniski ir jāiesniedz pieteikums dalībai programmā, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmu. Ja nodokļu maksātājs atbilst visiem kritērijiem, Finanšu ministrija pieņem lēmumu par nodokļu maksātāja iekļaušanu programmā.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Vilks, Finanšu ministrija, uzņēmumi, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats