18. janvāris, Otrdiena
Vārda dienas: Antis, Antons
Sākuma lapa » Makroekonomika » Standard & Poor’s paaugstina Rīgas kredītreitingu
Standard & Poor’s paaugstina Rīgas kredītreitingu
Autors: BNA / 9. janvāris 2012, 16:05
Rīgas pašvaldības 2011. gada budžeta izpildes operatīvie dati liecina, ka pagājušo gadu pašvaldība noslēgusi praktiski bez deficīta – tas bijis tikai 0,1% apmērā. Saskaņā ar uzsākto 2011. gada finanšu pārskata auditu operatīvie skaitļi var vēl tikt precizēti, tajā skaitā, arī deficīta līmenis.


Pamatbudžeta ieņēmumi bijuši par 30 miljoniem latu lielāki par plānoto, savukārt izdevumi par 26,4 miljoniem latu mazāki par plānoto. 

Finanšu līdzekļu atlikums, kas 2010. gada sākumā bija 55,7 miljoni latu, pēdējo divu gadu laikā palielinājies un sasniedz 88,1 miljonu latu.

Pašlaik Rīgas budžeta uzkrājums ir tikpat liels, cik tas bija 2009.gada 1.janvārī.

Operatīvie dati liecina, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklis iekasēts 103% apmērā, īpašuma nodoklis 112,2% apmērā, azartspēļu nodoklis 110,1% apmērā, dabas resursu nodoklis 174,1% apmērā, nenodokļu un budžeta iestāžu ieņēmumi – 126,9% apmērā.

Savukārt lielākais ietaupījums ir izveidojies sakarā ar to, ka Eiropas struktūrfondu projektu realizācija un līdzekļu apgūšana tika uzsākta nevis no gada sākuma, bet vēlāk, sakarā ar iepirkumu procedūru formalitātēm un šie līdzekļi tiks apgūti vēlāk.

Rīgas dome, plānojot pašvaldības ieņēmumus un, atbilstoši tiem, arī izdevumus, par pamatu ņem piesardzīgākās Finanšu ministrijas prognozes attiecībā uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasēšanu.

Rīgas pašvaldības īstenoto budžeta politiku pozitīvi novērtējusi arī starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s, 2011. gada 23. decembrī paziņojot, ka Rīgas ilgtermiņa attīstības kredītreitings tiek paaugstināts no BB un BB+ līmeni, saglabājot stabilu attīstības perspektīvu.Diskusija par rakstu (0) , Rīga, Standard & Poor’s

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats