01. marts, Piektdiena
Vārda dienas: Ilgvars, Ivars
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » RS padomes priekšsēdētājs: Par finansiālo situāciju Rīgas satiksmē bažu nav
RS padomes priekšsēdētājs: Par finansiālo situāciju Rīgas satiksmē bažu nav
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 25. jūlijs 2019, 12:39
Lai pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksmē” izskaustu korupcijas riskus, tajā nepieciešamas strukturālas pārmaiņas, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina “Rīgas satiksmes” jaunās padomes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs.

Viņš norādīja, ka “Rīgas satiksme” šogad budžeta grozījumos varētu lūgt 11 miljonus eiro papildu dotāciju, kas varētu būt nepieciešama uzņēmuma attīstībai.

Tajā pašā laikā viņš atzina, ka par finansiālo situāciju “Rīgas satiksmē” bažu nav. “Mēs neesam saņēmuši nekādus uzdevumus no Rīgas domes vadību un ceru, ka nekādus tiešus uzdevumus arī nesaņemsim,” norādīja Narvaišs.

“Kā jau rīdzinieki labi zina, šobrīd viss darbs notiek – tramvaji brauc, trolejbusi brauc, autobusi brauc, autostāvvietas tiek apsaimniekotas. Par šī brīža situāciju, domāju, bažu nav nekādu uzņēmumā. Bet, protams, ka daudzi ir neapmierināti ar veciem transportlīdzekļiem, kuri būtu jānomaina. Redzam, ka tiek atjaunota infrastruktūra – tramvaju sliedes, trolejbusu vadi, tāpat mazliet ir jāmodernizē autostāvvietas, jāpaplašina viņas. Tie visi ir šie attīstības pasākumi, kuriem nepieciešami līdzekļi,” skaidroja Narvaišs.

Runājot par uzņēmuma reputācijas atgūšanu, “Rīgas satiksmes” padomes priekšsēdētājs akcentēja, ka pirmais svarīgais darbs ir padarīts – ievēlēta padome konkursa kārtībā. Tālāk viņš uzsvēra, ka uzņēmuma valdes atlases procesam jābūt caurspīdīgam.

Savukārt, pievēršoties korupcijas jautājumiem, Narvaišs atzina, ka uzņēmumā nepieciešamas strukturālas pārmaiņas, kā arī jāievieš korekcijas iepirkumu izsludināšanā un līgumu slēgšanā. ”Tas ir liels pasākumu kopums, tur ietilpst arī atsevišķa risku vadības sistēmas ieviešana, iekšējās kvalitātes kontroles uzlabošana, un tie ir pasākumi, kuriem mēs jau mēģinām ķerties klāt,” norādīja Narvaišs.

Kā zināms, 19. jūlijā jaunā “Rīgas satiksmes” padome – Ainārs Ozols, Andrejs Pančenko un Normunds Narvaišs sanāca uz pirmo sēdi, kuras laikā par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Normunds Narvaišs, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku Ainārs Ozols.

Atgādinām, ka 9. jūlijā “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks uzņēmuma padomē iecēla Aināru Ozolu, Andreju Pančenko un Normundu Narvaišu. Vieta darbam padomē ir rezervēta arī pašreizējam “Rīgas satiksmes” valdes loceklim Jurim Švanderam, taču to viņš ieņems tikai pēc atkāpšanās no valdes locekļa amata.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Rīga, Rīgas dome, Rīgas satiksme

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats