19. jūlijs, Piektdiena
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila
Sākuma lapa » Sabiedrība » SAB priekšnieks: NATO ir nevis Latvijas vājums, bet spēks
SAB priekšnieks: NATO ir nevis Latvijas vājums, bet spēks
Autors: BNA / 22. aprīlis 2015, 10:24
NATO ir nevis mūsu vājums, bet spēks, trešdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.


Intervijā SAB priekšnieks aicināja Latvijas sabiedrībai būt drošai par Latvijas nākotni un apzināties, ka NATO ir nevis mūsu vājums, bet spēks:"Ja ar šādu uzstādījumu emocijām mēs to izpratīsim un sadzīvosim, viss būs kārtībā," norādīja Maizītis, piebilstot, ka Latvijas bailes ir Krievijas ieguvums.

Maizītis atzina, ka vērojama interese no ārvalstu specdienestiem par to, kas notiek Latvijā: "Ar draugiem un partneriem pārrunājam procesus, bet, ja ar kaimiņu dzīvojam kā suns ar kaķi, tad suns laiku pa laikam painteresējas, ko kaķis dara visos līmeņos - vai tā ir politika, vai prezidenta vēlēšanas, vai parlamenta vēlēšanas; procesi, kādā veidā tiek pieņemti atbildīgi lēmumi. Tā ir normāla specdienestu interese par visiem procesiem, kas notiek, tajā skaitā Latvijā."

Runājot par specdienestu mērķiem, Maizītis norādīja, ka jebkura dienesta mērķis ir iegūt apsteidzošu informāciju savas valsts lēmumu pieņēmējiem par to, kādi būtu iespējamie lēmumu pieņemšanas scenāriji vai, piemēram, kas būs Latvijas prezidents.

"Ir interese no Krievijas specdienestiem - kas tā būs par personību, cilvēku, kā veidosies pēc tam starpvalstu attiecības, ko ir iespējams prognozēt, ko ir iespējams komentēt. Tādēļ šie dienesti pastāv, lai ar to nodarbotos," skaidroja Maizītis.

Savukārt runājot par, tā saukto, "maigās varas periodu", Maizītis norādīja, ka tam ir pienākušas beigas:"Tā bija oficiāli deklarēta Krievijas pozīcija, un tā neslēpa šo "maigo varu". Tagad runājam par citu fāzi, ir dažādas definīcijas hibrīdkaram. Dažādi to var runāt, bet "maigā vara" ir pārgājusi citā fāzē – tās ir metodes, ar kurām mēģina ietekmēt sabiedrības viedokli, tādā ziņā, vai Latvija var pastāvēt kā neatkarīga valsts; vai mums palīdzēs vai nepalīdzēs NATO un tiks aktivizēts 5. pants agresijas kontekstā. Sākušies citi procesi," pastāstīja Maizītis.

Runājot par Ukrainas krīzi un Krievijas agresiju, SAB priekšnieks atzīst, ka pēdējā gada notikumi daudz ko mainījuši dienesta darba ikdienā un SAB seko, kādā veidā Latvijai nedraudzīgu valstu dienesti mēģina ietekmēt šo noskaņojumu.

"Mūs interesē, vai un cik lielā mērā tieši specdienesti mēģina, izmantojot vārda brīvību, ietekmēt noskaņojumus, ietekmēt dažādus procesus. Ir ļoti svarīgi domāt par to, kas tiek teikts, kādi viedokļi tiek izteikti un kā tie atbilst faktiskajiem faktiem, nevis kādiem pieņēmumiem. Svarīgi ir būt drošiem un nepakļauties mirkļa emocijām un bailēm," sacīja Maizītis.

Intervijā SAB priekšnieks arī atzinīgi novērtēja valdības paveikto pēdējo pāris gadu laikā valsts drošības jomā, vienlaikus norādot, ka vienmēr var izdarīt vairāk.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: agresija, Jānis Maizītis, Krievija, Latvijas drošība, NATO, SAB, Ukrainas krīze

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats