09. decembris, Piektdiena
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita
Sākuma lapa » Sabiedrība » Nelegālie imigranti Latvijai izmaksā simtiem tūkstošus eiro
Nelegālie imigranti Latvijai izmaksā simtiem tūkstošus eiro
Autors: BNA.LV / 9. februāris 2015, 15:32
Lai nogādātu nelegālos imigrantus no Latvijas atpakaļ uz dzimteni, Latvija pērn iztērējusi simtiem tūkstošus eiro, tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars.


“Kopumā viena vjetnamieša nogādāšana atpakaļ uz mītnes zemi Latvijai izmaksā nedaudz vairāk par 2000 eiro, savukārt, ja atpakaļ dzimtenē jānogādā, piemēram, šrilankietis, tad tas izmaksā vairāk kā 6000 eiro”, pastāstīja Garbars.

Valsts robežsardzes priekšnieks atklāja, ka izmantojot Eiropas Savienības (ES) atbalsta līdzekļus un valsts finansējumu, Latvija pērn nelegālo imigrantu nogādāšanai atpakaļ mītnes zemē iztērējusi simtiem tūkstošu eiro.

Garbars pastāstīja, ka apkopojot pērnā gada rezultātus, aizturēti trīs reizes vairāk nelegālie imigranti kā 2013. gadā, tāpat Latvijā patvērumu pieprasījuši daudz vairāk cilvēku kā iepriekš.

Komentējot iemeslus nelegālo imigrantu skaitu pieaugumam, Gabars norādīja, ka nozīmīgu lomu spēlē Ukrainas krīze, proti, nestabilās situācijas dēļ tiek meklēti citi ceļi.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: imigranti

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats