04. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Daila, Veronika
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vienotība sper soli pretim ZZS
Vienotība sper soli pretim ZZS
Autors: Jānis Lasmanis / NRA.LV / 24. oktobris 2013, 11:50
Laikā, kad daži Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāti neslēpj, ka joprojām nav pārliecināti par to, vai otrajā lasījumā atbalstīt budžetu, saglabājot pašreizējo valdību, Vienotība sarunās ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) bruģē ceļu, lai opozicionāri ar savām balsīm arī šoreiz glābtu gan budžeta pieņemšanu, gan valdību.


Jau vēstīts, ka pirms budžeta paketes nodošanas Saeimas komisijām pret to balsoja Nacionālā apvienība (NA) un tikai ar ZZS atbalstu komisijām tā tika nodota. Atbalstu budžetam ZZS pauda arī tā apstiprināšanā pirmajā lasījumā, taču tagad politiskais spēks neslēpj, ka izšķirošajā balsojumā Vienotība ar viņu balsīm nevarēs rēķināties, ja netiks ņemti vērā viņu priekšlikumi budžeta līdzekļu sadalē, raksta NRA.lv.

Un pirmos soļus ZZS virzienā Vienotība jau spērusi. Sarunā ar ZZS un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem premjerministrs Valdis Dombrovskis piedāvājis divus priekšlikumus, lai zaļzemnieku sludinātās rūpes par pašvaldībām gūtu piepildījumu.

Proti, premjers ZZS piedāvājis par septiņiem miljoniem palielināt pašvaldību autoceļu fondam atvēlamos līdzekļus un par desmit miljoniem eiro palielināt fondu, no kura mazāk turīgās pašvaldības varēs aizņemties no valsts savu projektu realizācijai. ZZS šiem mērķiem gan prasīja papildu finansējumu 11,8 miljonu latu apmērā.

V. Dombrovskis gan atgādina, ka šie priekšlikumi nākamnedēļ vēl tiks apspriesti valdībā, un tas nozīmē, ka tajos var tikt ieviesti ZZS netīkami grozījumi.

Tāpēc Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis neslēpj, ka frakcija par atbalstu budžetam lems tikai pēc valdības sēdes un šobrīd prognozēt, kāds būs šis lēmums, esot pāragri.

«Ir vēl citi jautājumi apspriežami, arī par pedagogu darba atlīdzību. Viedokļi ir dažādi. Par savu rīcību lemsim pēc valdības sēdes,» teica A. Brigmanis. Viņš uzskata, ka valdībai ir pieejami lielāki līdzekļi, nekā šobrīd tiek lēsts, ja vien Vienotības paspārnē esošā Finanšu ministrija papūlētos un atrastu lētākas iespējas simtiem miljonu latu lielo valsts aizņēmumu pārfinansēšanai.

ZZS pārstāvju iesniegtajos priekšlikumos 2014. gada valsts budžetā cita starpā rosināts palielināt pašvaldībām pieejamos līdzekļus un pedagogu algas likmi. Lai kompensētu krīzes laikā ievērojami samazinājušās pašvaldību iespējas risināt pirmsskolas iestāžu pedagogu nepietiekamā atalgojuma problēmas, ZZS deputātes Iveta Grigule un Dana ReiznieceOzola ir sagatavojušas priekšlikumu Izglītības un zinātnes ministrijai atalgojuma palielināšanai pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, šim mērķim paredzot 32,8 miljonus latu.

Savukārt A. Brigmanis ir iesniedzis priekšlikumu par papildu finansējuma piešķiršanu pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai – vismaz līdz 442 eiro (311 latiem) – no 2014. gada 1. septembra, piešķirot 14,3 miljonus latu.

ZZS ir vienīgā opozīcijas partija, ar kuru V. Dombrovskis uzsācis dialogu par priekšlikumiem budžetam. Jautāts, vai tas saistāms ar bažām, ka NA varētu neatbalstīt budžetu, viņš atbildēja, ka pagaidām nekas par to neliecinot, bet tas arī nenozīmējot, ka nevajadzētu sarunāties ar ZZS. Tiesa, otra opozīcijas partija – Saskaņas centrs – pagaidām nav izrādījusi vēlmi pārspriest savus priekšlikumus ar Ministru prezidentu.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Augusts Brigmanis, Nacionālās apvienība, Valdis Dombrovskis, Vienotība, ZZS

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats