02. marts, Otrdiena
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latvijai jāmaksā bijušajai žurnālistei Naglai 20 tūkstoši eiro saistībā ar viņas mājā veikto kratīšanu Neo lietā
Latvijai jāmaksā bijušajai žurnālistei Naglai 20 tūkstoši eiro saistībā ar viņas mājā veikto kratīšanu Neo lietā
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 16. jūlijs 2013, 11:57
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) piespriedusi Latvijai maksāt 20 tūkstošus eiro bijušajai "De facto" žurnālistei Ilzei Naglai, kura Strasbūrā sūdzējās par viņas dzīvesvietā veikto kratīšanu tā dēvētajā Neo lietā.


Kā atzinusi, Latvija pārkāpusi Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 10.pantu par vārda brīvību. Pēc tiesas domām, jebkura kratīšana, kurā žurnālistam tiek izņemtas datu glabāšanas ierīces, rada jautājumu par žurnālista vārda brīvības, tostarp informācijas avotu, aizsardzību. ECT uzskata, ka konkrētajā lietā netika sniegti atbilstoši un pietiekami iemesli kratīšanas veikšanai, liecina ECT publicētais spriedums.

Nagla par traumatisko pieredzi un sabojāto reputāciju esošo un potenciālo informācijas avotu acīs bija lūgusi 50 tūkstošu eiro morālo kompensāciju, bet tiesa piesprieda valstij izmaksāt Naglai morālo kompensāciju 10 tūkstošu eiro apmērā. Tāpat bijusī žurnāliste prasīja gandrīz 12,7 tūkstošus latu kā tiesāšanās izdevumu kompensāciju, bet tā vietā valstij būs jāmaksā 10 tūkstoši eiro tiesāšanās izdevumu kompensāciju.

2010.gada maijā Naglas dzīvesvietā tika veikta kratīšana, kas bija kā daļa no izmeklēšanas saistībā ar noplūdi no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas. 
Nagla par noplūdi sabiedrībai pavēstīja 2010.gada februāra Latvijas Televīzijas raidījumā "De facto".  

Nagla saistībā ar veiktajām izmeklēšanas darbībām iesniedza sūdzību Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai, kura to noraidīja. Vēlāk viņa vērsās ECT.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: de facto, Eiropas Cilvēktiesību tiesa, Ilze Nagla, Neo, Valsts ieņēmumu dienests, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats