17. aprīlis, Trešdiena
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna
Sākuma lapa » Sabiedrība » VID šogad, visticamāk, neizdosies izpildīt nodokļu budžeta plānu
VID šogad, visticamāk, neizdosies izpildīt nodokļu budžeta plānu
Autors: BNA / 28. oktobris 2015, 9:59
Valsts ieņēmumu dienestam (VID) šogad, visticamāk, neizdodies izpildīt nodokļu budžeta plānu, trešdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis.


Intervijā Čerņeckis norādīja, ka, visticamāk, VID neizdosies izpildīt nodokļu budžeta plānu, vienlaikus atzīmējot, ka salīdzinot ar pērno gadu, iekasēts tiks vairāk.

"Pieļauju, ka pret plānu varētu būt neliela neizpilde. Taču, salīdzinot ar pagājušo gadu, būs vairāk," sacīja VID ģenerāldirektora vietnieks, piebilstot, ka šobrīd 2015.gads pret 2014.gadu jau ir vairāk nekā 250 miljonu pārpilde.

"Skaitliski ir neliels mīnuss, bet tam ir saprotams skaidrojums. Deviņos mēnešos budžeta neizpilde ir nedaudz vairāk kā 50 miljoni eiro. Taču, kā mēs zinām, iedzīvotāju skaits samazinās, nodokļu maksātāji nevar savas saistības pildīt, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pagarinājumi, tāpat ekonomiskās izaugsmes tempi ir samazinājušies," skaidroja Čerņeckis.

Viņš atzīmēja, ka lielākā nodokļu plāna neizpilde ir PVN un dažādi budžeta maksājumi, par kuriem VID nav tieša ietekme:"Taču pozitīvā ziņa ir tā, ka akcīzes nodoklis pildās ļoti labi - vairāk nekā 30 miljoni ir nodokļa pārpilde," uzsvēra Čerņeckis.

Salīdzinot ar pagājušā gada astoņiem mēnešiem, kopējie nodokļu ieņēmumi ir lielāki par 211 miljoniem eiro, kas ir 4,5% palielinājums. Vairāk nekā pērn ir iekasēts arī PVN – plus 44 miljoni eiro, kas nozīmē, ka astoņu mēnešu laikā PVN ir iekasēts par 4% vairāk nekā pērn, liecina VID dati.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Kaspars Čerņeckis, Nodokļi, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats