19. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Kādas cenas šogad bijušas pārtikas produktiem?
Kādas cenas šogad bijušas pārtikas produktiem?
Autors: Apollo.lv / 10. jūnijs 2013, 10:26
Pārtikas produktu cenas Rīgas veikalos visu 2013.gadu ir bijušas stabilas, daļai produktu pat samazinājušās, savukārt pieaugušas tikai dažiem produktiem, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.Centra pārstāve Ingūna Gulbe informē, ka pēdējo trīs mēnešu laikā par četriem procentiem pieaugušas galda biešu cenas (no 0.21 latiem kilogramā (Ls/kg) martā līdz 0.22 Ls/kg jūnijā), kūpinātam cūkgaļas šķiņķim par 3% (no 4.48 Ls/kg līdz 4.61 Ls/kg) un cūkgaļas karbonādei par 2% (no 4.00 Ls/kg līdz 4.07 Ls/kg).

Savukārt visbūtiskākais cenu samazinājums šai laika periodā ir bijis sviesta un augu tauku maisījumam 72% par 10% (no 3.06 Ls/kg līdz 2.77 Ls/kg, rudzu maizei par 8% (no 0.77Ls/kg līdz 0.72 Ls/kg), baltmaizei (klaipam no kviešu miltiem) par 6% (no 1.02 Ls/kg līdz 0.97 Ls/kg ), rīsiem arī par 6% ( no 0.88 Ls/kg līdz 0.82 Ls/kg) un 2% pienam un kefīram arī samazinājās par 6% ( attiecīgi no 0.62 Ls/l līdz 0.58 Ls/l un 0.67 Ls/l līdz 0.63 Ls/l).

«Jau visu šo gadu Rīgas lielveikalos lielākajai daļai pārtikas produktu ir bijušās stabilas cenas vai tās pat samazinājušās. Cenu samazinājums veikalos galvenokārt ir bijis saistīts ar pasaules tirgus tendencēm un lielas daļas iedzīvotāju zemo pirktspēju. Sakarā ar iedzīvotāju zemo pirktspēju, veikali cenšas piedāvāt katrā produktu grupā kādu īpaši lētu produktu. Piemēram, tagad jau veikalos ir nopērkama rudzu rupjmaize pat par 48 santīmiem kilogramā, kaut gan lielākā daļa veikalu plauktos esošā rupjmaize maksā ap pusotru latu, kas ir vismaz trīs reizes dārgāk. Jāatzīmē, ka dārgā segmenta produkti gan lielākoties lētāki nepaliek,» norāda Gulbe.

Viņa ar nožēlu atzīst, ka šobrīd lielveikalos faktiski nav nopērkami vietējie burkāni, sīpoli, bietes un citi Latvijā izaudzējami dārzeņi.

«Arī turpmākajos mēnešos, ja negadās kādas lielas dabas katastrofas, tad nav gaidāms cenu kāpums lielākajai daļai produktu, bet varētu pat sekot cenu samazinājums. Pasaulē ir samazinājušās graudu cenas, kas ir pamats daudzu citu pārtikas produktu ražošanā. Neliels cenu pieaugums varētu piena produktiem,» informē Gulbe.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: cenas, Ingūna Gulbe, pārtika, pārtikas cenas, Rīga, veikals

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats