24. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sākuma lapa » Sabiedrība » Belēvičs būtu priecīgs, ja skolās kafejnīcu nebūtu vispār
Belēvičs būtu priecīgs, ja skolās kafejnīcu nebūtu vispār
Autors: BNA / 27. janvāris 2016, 9:25
Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) atzīst, ka būtu priecīgs, ja skolās būtu tikai ēdnīcas un kafejnīcas būtu likvidētas. Pēc ministra domām, bērniem jāēd ēdnīcās, nevis kafejnīcās.Trešdien intervijā Latvijas Radio Belēvičs pauda viedokli, ka daudz pareizāk būtu ēdināt bērnus ēdnīcās, un viņš personīgi būtu tikai priecīgs, ja skolas kafejnīcas tiktu slēgtas.

"Problēma ir nevis tajā, ka mūsu uzņēmēji gribētu bērnus ēdināt neveselīgi, bet faktā, ka pusdienas skolā maksā 1,42 eiro," pauda ministrs, piebilstot, ka optimāli pusdienu cenai vajadzētu būt no 1,92 - 1,96 eiro. "Bērnus nevar pabarot par 1,42 eiro veselīgi," piebilda Belēvičs.

Tāpat Belēvičs norādīja, ka viena no problēmām ir skolēnu ēšanas paradumi, skaidrojot, ka daudzi uz mācību iestādi atnāk, neēduši brokastis, un tāpēc jau pirmajā starpbrīdī viņi dodas uz kafejnīcu pirkt smalkmaizītes.

Belēvičs gan noraidīja kritiku, kas veltīta Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz veselīgāku uzturu skolas kafejnīcā, norādot, ka uzņēmējiem bija vesels pusgads, lai tiem sagatavotos.

Jau vēstīts, ka tuvākajās valdības sēdēs varētu tikt pārskatīti Veselības ministrijas (VM) izstrādātie noteikumi par striktajām uztura normām skolās.

Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece atzina, ka pēc ražotāju un skolu ēdinātāju protestiem notikusi operatīva VM, ZM, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta un citu ekspertu tikšanās, lai izvērtētu kritiskos noteikumus.

Tiek norādīts, ka abas iesaistītās ministrijas patlaban gatavo normatīvo aktu, ar kuru plānots atcelt jaunos noteikumus.

Kā zināms, ar 1.janvāri stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz izglītības iestādēs ēdinātājiem iepirkt tādus produktus, kuru sastāvā ir tādas pārtikas piedevas kā konservanti, krāsvielas, saldinātāji un aromatizētāji.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Guntis Belēvičs, pārtika, skolas, veselība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats