02. marts, Sestdiena
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze
Sākuma lapa » Sabiedrība » Darbinieku atlases kompānija: Ir darbs tūkstošiem, bet atbildīgu pretendentu trūkst
Darbinieku atlases kompānija: Ir darbs tūkstošiem, bet atbildīgu pretendentu trūkst
Autors: Apollo.lv / 28. novembris 2012, 11:54
Satraucoši, ka Latvijā turpina pieaugt ilgstošo bezdarbnieku skaits, lai arī darbinieku atlases tirgus ir aktīvs. «Irdarbs.lv» darba devēju ievietoto sludinājumu skaits kopš gada sākuma pieaudzis par 20% un mēnesī sniedz aptuveni 1500 jaunas vakances, informē portāla projektu vadītāja Evija Šalte.


«Redzams, ka liela daļa no ilgstošajiem bezdarbniekiem darba meklējumos neiesaistās, bet izvēlas nestrādāt un saņemt kāda veida pabalstu no valsts, pašvaldības vai draugiem, tuviniekiem. «Irdarbs.lv» personāla atlases speciālistu vērojumi liecina, ka daļai nav nopietna attieksme pret iespēju iegūt darbu, kaut vai bez iepriekšēja paziņojuma neatnākot uz darba interviju, piemēram, ja līst lietus. Latvijas tautsaimniecība pēc ekonomiskās krīzes stabilizējas, un tomēr pakāpeniski pieaug arī atbildīgo darba meklētāju prasības. Turklāt «Irdarbs.lv» darba sludinājumus aplūko arī Anglijā, Īrijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā un pat ASV dzīvojošie, bet ticamāk, ka bez adekvāta atalgojuma piedāvājuma šī sabiedrības daļa Latvijas darba tirgū tik drīz neatgriezīsies,» atzina Šalte.

“«BTA Insurance Company» kā jebkura korporatīva kompānija, kas strādā ar mērķi attīstīties un paplašināt savu darbību ne vien Latvijas teritorijā, bet arī ārpus tās, galvenokārt, saskaras ar grūtībām piesaistīt profesionāļus ar augstu profesionālo kompetenci apdrošināšanas sfērā. Otra grupa darbinieku, kurus meklējam, lai nodrošinātu biznesa attīstību un pilnveidi, vēl aizvien ir IT speciālisti, kurus Latvijā atrast un piesaistīt ir ļoti sarežģīti. Tāpat arī meklējam jaunos, perspektīvos darbiniekus, lai dotu viņiem iespēju izaugt par profesionāliem apdrošināšanas pakalpojumu pārdevējiem,» situāciju darba tirgū komentē «BTA Insurance Company» SE personāla vadības departamenta direktore Zanda Gulbe.

Ja Rīgā, kur ir mazākais bezdarbs valstī, darba meklētājiem būtiskākais ir oficiāls atalgojums – neto ne zemāks par diviem trim simtiem latu, tad reģionos situācija nedaudz atšķiras, raksta Apollo.lv.

Galvaspilsētā darbiniekus pašreiz vieglāk iegūt uzņēmumiem, kuri atsāk piedāvāt papildus bonusus kā veselības apdrošināšanu, darba automašīnu, gatavi apmaksāt telefona sarunas, ceļa izdevumus u.c.

Arī Gulbe apstiprina: «Šobrīd vērojama pozitīva tendence, ka privātās kompānijas un valsts institūcijas jau atkal darbiniekiem piedāvā veselības apdrošināšanu motivācijas sistēmas ietvaros. Lai veicinātu darbinieku piederības sajūtu kompānijai, esam izstrādājuši motivācijas sistēmu. Viena no tās sastāvdaļām, kuru piedāvājām saviem darbiniekiem, arī laikā, kad liela daļa kompāniju no šī bonusa atteicās, ir veselības apdrošināšana.»

Tāpat darba meklētāji kļuvuši izglītotāki un pirms darba intervijas rūpīgi ievāc informāciju par darba devēju, veicamajiem pienākumiem, labprātāk izvēlas uzņēmumus ar labu reputāciju, par kuriem, piemēram, internetā nav lasāmas negatīvas atsauksmes no iepriekšējiem darba ņēmējiem.

Tādēļ viens no Šaltes ieteikumiem darba devējiem ir: «Ja sludinājumā norādīts sazināties ar visiem pretendentiem, tad tas ir arī jādara, lai cik liels ir darba apjoms. Reti, bet gadās, ka darba sludinājumā norādīts neprecīzs darba pienākumu apraksts, kas neatbilst amata nosaukumam.»Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bezdarbs, darbinieki, darbs, vakances

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats