23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Kazahstāna aizliedz zivju produktu importu no Latvijas un Igaunijas
Kazahstāna aizliedz zivju produktu importu no Latvijas un Igaunijas
Autors: BNA / 29. jūlijs 2015, 10:13
Kazahstāna pievienojusies Krievijai un arī noteikusi zivju produktu importa aizliegumu no Latvijas un Igaunijas, vēsta Krievijas Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor".

Līdzīgi kā Krievija, kas 4. jūnijā noteica importa aizliegumu Latvijas un Igaunijas zivju produktiem, arī Kazahstāna nolēmusi ieviest pagaidu ierobežojumus attiecībā uz zivju produktiem un zivju konserviem, kas ražoti Latvijā un Igaunijā.

Lēmums tika pieņemts pēc tam, kad Kazahstānas speciāli izskatījuši "Rosseļhoznadzor" ekspertu ziņojumus par pārbaudēm Latvijas un Igaunijas zivju ražošanas uzņēmumos. Pārbaužu laikā konstatētas vairākas neatbilstības veterinārajam un sanitārajam prasībām. Pēc veiktajām pārbaudēm zivju produktos secināts pārlieku liels benzopirēna līmenis, līdz ar ko noteikts eksporta aizliegums.

Tikmēr Krievijas dienests paziņojis, ka ir gatavs apsvērt iespēju atcelt aizliegumu zivju produktu importam tiklīdz konstatētie pārkāpumi tiks novērsti.

Jau vēstīts, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no ceturtdienas, 4. jūnija, oficiāli aizliedzis zivju un zivju produkciju, tai skaitā šprotu un brētliņu konservu, importu no Latvijas un Igaunijas.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eksporta aizliegums, Kazahstāna, Krievija, pārtikas embargo, sankcijas, zivrūpniecība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats