26. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » VDI sāk pārbaudes lauksaimniecības un būvniecības uzņēmumos
VDI sāk pārbaudes lauksaimniecības un būvniecības uzņēmumos
Autors: Apollo.lv / 15. augusts 2012, 9:57
Valsts darba inspekcija (VDI) sāks lauksaimniecības un būvniecības uzņēmumu tematisko pārbaudi. Lauksaimniecība un būvniecība ir augsta riska nozares, kurās notiek liels skaits nelaimes gadījumu darbā, uzsver inspekcijā.


Lauksaimniecībā 2012.gada pirmajā pusgadā nelaimes gadījumos darbā cietuši 18 darbinieki, četri nodarbinātie guvuši smagas traumas. Pērn visa gada laikā šajā nozarē noticis 31 nelaimes gadījums, viens nodarbinātais gāja bojā, bet seši guva smagas traumas, raksta Apollo.lv.

Biežākais nelaimes gadījumu cēlonis ir darba aizsardzības noteikumu vai instrukciju neievērošana, neapmierinoša darbinieku instruēšana un apmācība.

Lai gan šā gada pavasarī VDI preventīvi pārbaudīja 216 būvobjektus un tur strādājošos 362 apakšuzņēmumus, būvniecības nozarē 2012.gada pirmajā pusgadā smago nelaimes gadījumu skaits joprojām ir ļoti augsts un, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieaudzis par 47%.

Patlaban tiek izmeklēti trīs letāli nelaimes gadījumi. Biežākie nelaimes gadījumu cēloņi ir nedrošs darbs augstumā un darbs nenostiprinātās tranšejās.

VDI inspektori lauksaimniecības uzņēmumu pārbaudē galveno uzmanību veltīs darba vides risku novērtējumiem un atbilstošiem darba aizsardzības pasākumiem risku novēršanai. Inspektori īpaši pārbaudīs darbinieku apmācības un instruktāžu veikšanu, un kā tiek ievērotas darba aizsardzības prasības darbavietās, kā arī individuālo aizsardzības līdzekļu un drošības zīmju lietošanu.

Būvniecības objektos pastiprināti tiks kontrolēts darbs augstumā, novērtējot darba drošību,  individuālo un kolektīvo aizsardzības līdzekļu lietošanu, kā arī sastatņu drošību. Papildus uzmanību VDI pievērsīs darbiem tranšejās, novērtējot, vai to sienas ir nostiprinātas tā, lai neradītu nogruvuma risku.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: būvniecības uzņēmumi, lauksaimniecības uzņemumi, Valsts Ieņēmumu dienests, VID, VID pārbaudes

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats