23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » EK apturējusi priekšlikumu par fiksēto telefonsakaru tarifiem Latvijā
EK apturējusi priekšlikumu par fiksēto telefonsakaru tarifiem Latvijā
Autors: bizness.lv / 14. augusts 2012, 14:00
Eiropas Komisija (EK) apturējusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšlikumu par fiksētā savienojuma pabeigšanas tarifiem, jo tas varētu negatīvi ietekmēt Latvijas patērētājus.


Savienojuma pabeigšanas tarifi ir maksa, ko telekomunikāciju tīkli nosaka cits citam par zvanu nodrošinājumu starp tīkliem, izmaksas iekļaujot sarunu maksā, ko iekasē no patērētājiem.

SPRK ierosināja no nākamā gada 1.aprīļa piemērot fiksētā savienojuma pabeigšanas tarifus - 0,29 eirocentus (0,2 santīmus) par savienojumu un 0,26 eirocentus (0,18 santīmus) par savienojuma minūti. Pēc EK domām, tarifi ir pārāk augsti, jo citās dalībvalstīs šie tarifi mēdz būt daudz zemāki, piemēram, Francijā tie ir 0,08 eirocenti (0,06 santīmi) par minūti.

Pēc EK domām, Latvijā plānotie tarifi nav saskaņā ar komisijas 2009.gada ieteikumiem par savienojuma pabeigšanas tarifiem. SPRK piedāvājums nenodrošina, ka tarifi tiek noteikti, pamatojoties uz efektīva operatora izmaksām, tādējādi tie veidojas ES normām neatbilstoši augsti.

EK nosūtījusi SPRK vēstuli, paskaidrojot, ka ierosinātie tarifi neatbilst ES telesakaru noteikumu principiem un mērķiem, kuri paredz, ka dalībvalstīm jāveicina konkurence un patērētāju interešu aizsardzība Eiropas Savienībā, kā arī iekšējā tirgus attīstība.

Trīs mēnešu laikā EK sadarbībā ar Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru un SPRK apspriedīs, kā grozīt priekšlikumu, lai tas atbilstu ES tiesību aktiem.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropas komisija, EK, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, SPRK, telefonsakaru tarifi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats