16. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Estere, Hermīne
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Minimālā alga nākamgad varētu būt 367 vai 370 eiro mēnesī
Minimālā alga nākamgad varētu būt 367 vai 370 eiro mēnesī
Autors: BNA / 31. augusts 2015, 16:24
Minimālā alga nākamgad varētu paaugstināties par septiņiem vai desmit eiro, tādējādi sasniedzot 367 vai 370 eiro mēnesī, pirmdien pēc Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).


Jau vēstīts, ka minimālās algas apmēra jautājums izsaucis smagas diskusijas valdības un sociālo partneru starpā – viena puse piedāvā minimālo algu saglabāt pašreizējā līmenī vai skatīt to kontekstā ar neapliekamā minimuma paaugstināšanu, savukārt otra puse piedāvā celt minimālo algu par 15 eiro.

Runājot par nākamā gada budžetā, Ministru prezidenta Laimdota Straujuma šodien žurnālistiem norādīja, ka valdība un sociālie partneri arvien nespēj rast vienošanos vairākos  jautājumos, tai skaitā par neapliekamā minuma palielināšanu, diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanu un tā saukto solidaritātes nodokli, kas paredzētu daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu no algām virs 4000 eiro mēnesī jeb 48 000 gadā novirzīt kopējā sociālajā budžetā.

Savukārt runājot par minimālo algu, Straujuma norādīja, ka valdība un sociālie partneri aizvien nav vienisprātis par minimālās algas kāpumu nākamgad. Labklājības ministrija to piedāvāt celt līdz 367, savukārt Finanšu ministrija līdz 370 eiro.

Gala lēmumu par minimālās algas apmēru pirmdien pieņems valdība ārkārtas sēdē. 

No šī gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga valstī ir 360 eiro.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: budžets, Laimdota Straujuma, minimālā alga

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats