21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Pabalstu patvērumu meklētājiem samazina līdz 139 eiro mēnesī
Pabalstu patvērumu meklētājiem samazina līdz 139 eiro mēnesī
Autors: BNA / 22. decembris 2015, 12:16
Valdība otrdien, 22.decembrī, samazinājusi atbalstu bēgļiem, informē Iekšlietu ministrija.


Noteikumi paredz noteikt pabalstu bēglim un personai, kurai piešķirts alternatīvais - 139 eiro apmērā un 97 eiro apmērā katram nākamajam ģimenes loceklim. Savukārt nepilngadīgai personai bez pavadības pabalsta apjoms noteikts 97 eiro apjomā.

Pabalsta apmērs balstās uz valsts budžeta iespējām un prognozējamo patvēruma meklētāju skaita pieaugumu ilgākā laika posmā.

Līdz šim uzturēšanās pabalsta apmērs pilngadīgai personai bija 256 eiro mēnesī, bet nepilngadīgai personai - 30% apmērā no šīs summas.

Kā iepriekš ziņots, valdība konceptuāli atbalstījusi Indikatīvo rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā.

Saskaņā ar padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona, kuru uzņemšanai nepieciešami 16 miljoni eiro.

Rīcības plāns ietver trīs rīcības virzienus – personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu un izmitināšanu, kā arī integrācijas pasākumus.

Plānots, ka pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties nākamā gada sākumā – pa 30 līdz 40 cilvēkiem mēnesī.Diskusija par rakstu (0) , budžets

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats