18. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ēriks, Inese, Inesis
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķija apstiprina nākamās aizdevēju pieprasītās reformas
Grieķija apstiprina nākamās aizdevēju pieprasītās reformas
Autors: BNA / 6. novembris 2015, 10:59
Grieķijas parlaments piektdiena apstiprināja likumprojektu, kas paredz starptautisko aizdevēju pieprasīto reformu īstenošanu apmaiņā pret finansiālo atbalstu no jaunā 86 miljardu eiro lielā aizdevuma.


Likumprojekts ietver virkni jaunu taupību pasākumu, piemēram, dīzeļdegvielas nodokļa pieaugumu, pensiju pārrēķināšanu, pakļaušanos Eiropas Savienības (ES) enerģijas patēriņa efektivitātes prasībām un Grieķijas lielāko ostu privatizāciju. Likumprojektu atbalstīja vairums no 300 likumdevējiem.

Oktobra vidū likumdevēji apstiprināja pirmo taupības budžetu - lielākā daļa 154 deputāti no 300 atbalstījuši radikālu likumprojektu, kas paredz nodokļu turpmāku paaugstināšanu un pensiju samazināšanu, ko pieprasa aizdevēji kā nosacījumu, lai saņemtu 3 miljardus eiro no jaunā aizdevuma programmas.

Lai nodrošinātu tālāku Eiropas palīdzību, Atēnas ir apņēmīga līdz decembra sākuma īstenot jaunu pensiju sistēmu reformu un Grieķijas banku rekapitalizāciju līdz gada beigām.

Valdība uzskata, ka jaunā politika ir neizbēgama, lai vadītu valsti atpakaļ uz izaugsmi.

Tikmēr arodbiedrības un dažādas sociālās grupas uz jaunajām reformām reaģējušas negatīvi. Šonedēļ augstskolu un universitāšu studenti izgāja ielās jau otro reizi, lai protestētu pret finansējuma samazinājumu izglītības nozarei.

Arī pensionāri un invalīdi valstī rīkoja mītiņus saistībā ar izmaiņām pensiju un sociālo pabalstu apmēros.

Tomēr, lai saņemtu nākamo aizdevuma izmaksu, atlikuši vēl vairāki neatrisināti jautājumi.

Jau vēstīts, ka atkārtoti ievēlētais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs augustā panāca vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem par aizdevumu uz trīs gadiem 86 miljardu eiro apmērā, kuru saņems apmaiņā pret ekonomiskām reformām.

Grieķija apņēmusies panākt, ka tās primārais budžeta deficīts 2015. gadā būs 0,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt 2016. gadā būs budžeta pārpalikums, kas bez parādu apkalpošanas izmaksām – būs 0,5% no IKP, savukārt 2017.gadā tas būs 1,75% no IKP, bet 2018. gadā – 3,5% no IKP.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aleksis Ciprs, budžets, Grieķija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats