16. jūnijs,
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Valdība nākamā gada budžetā drošībai novirza 120 miljonus eiro
Valdība nākamā gada budžetā drošībai novirza 120 miljonus eiro
Autors: BNA / 19. augusts 2015, 9:39
Sarunās par nākamā gada budžetu, koalīcijas darba grupa otrdien vienojusies aptuveni 120 miljonu eiro novirzīt Latvijas drošībai.


Jau vairākkārt deputāti uzsvēruši, ka Latvijas drošības jautājums ir galvenā prioritāte. To ne vienu vien reizi pieprasījuši arī starptautiskie NATO partneri, norādot, ka gan NATO kontekstā, gan domājot par sadarbību ar ASV, Latvijai ir maksimāli ātri jāsasniedz aizsardzības budžets līdz 2 % no iekšzemes kopprodukta (IKP). Tie norādījuši, ka līdz ar situāciju Ukrainā ir mainījusies Eiropas drošības situācija, un visām Eiropas valstīm jāpalielina savi aizsardzības budžeti vismaz līdz minētajam līmenim.

Vakar pēc koalīcijas sēdes Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis apstiprināja, ka valdība vienojusies par aptuveni 120 miljoniem eiro drošības stiprināšanai, piebilstot, ka no minētās summas Iekšlietu ministrijas vajadzībām tiks novirzīts 61 miljons eiro, bet Aizsardzības ministrijai – 59 miljoni eiro.

Savukārt citi virkne jautājumu nav tikuši atrisināti, tai skaitā, jautājums par alkohola akcīzes celšanas apmēru.

Jau vēstīts, ka amatpersonas vienojušās par to, ka nevar gaidīt līdz 2020. gadam, lai palielinātu Latvijas aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP un to lemts palielināt līdz 2018. gadam.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: budžets, finanses, tirgus

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats