23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Eiropā tiek veidots jauns finanšu tirgus gigants
Eiropā tiek veidots jauns finanšu tirgus gigants
Autors: BNA / 17. marts 2016, 14:18
Eiropas Savienībai (ES) tiek veidots jauns finanšu tirgus gigants, kurš būs nopietns konkurents ASV uzņēmumiem, vēsta ārvalstu mediji.Londonas Fondu birža (LDNXF), viena no pasaules vecākajām finanšu firmām, ir piekritusi apvienot spēkus ar “Deutsche Boerse”, kas darbojas ar galveno Vācijas akciju tirgu Frankfurtē.

Jaunais gigants tiek saukts par “vienlīdzīgu spēku apvienošanos”, darījumam gan esot vairāk pārņemšanai -“Deutsche Boerse”( DBOEF) akcionāriem piederēs vairāk neka 54% akciju no kombinētās kompānijas, un uzņēmuma vadītājs Karstems Kengeters būs tā izpilddirektors.

“Kā kombinēta kompānija, mēs izveidosim Eiropas spēlētāju, kas konkurēs globālā mērogā,” teikts Kengetera paziņojumā.

Iegādājoties savu konkurentu, “Deutsche Boerse” būvē jaudīgu tiltu starp Eiropas prestižākajiem finanšu centriem. Londona ir pasaules banku un apdrošināšanas centrs, savukārt Frankfurte ir mājvieta Eiropas Centrālajai bankai, kā arī ir finanšu centrs Vācijā, kas ir pasaules ceturtā lielākā ekonomika.

Darījums gan sevī ietvers vairākus riskus, piemēram, par iespēju, ka Lielbritānija pametīs ES. Ja referendumā tiktu pieņemts šāds lēmums, rastos milzums nenoteiktības par to, kā būtu jāregulē finanšu tirdzniecība starp Lielbritāniju un Eiropu.

Uzņēmumi gan teica, ka “nav iespējams iedomāties” visus scenārijus, kas varētu rasties. Viņi ir izveidojuši īpašu komiteju, lai tā sniegtu konsultācijas par iespējamiem iznākumiem “Brexit “gadījumā.

Tāpat patsāv iespēja, ka apvienošanās varētu izgāzt darījumu ar pretinieku piedāvājumu no “New York Stock Exchange operator Intercontinental Exchange” (ICE). Kompānija, kam pieder tirgus Francijā, Nīderlandē un Lielbritānijā, izmantojot savu “Euronex” uzņēmējdarbību, tomēr varētu pārtraukt apvienošanos ar dāsnāku piedāvājumu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: finanses, tirgus

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats