30. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » FKTK plāno veikt visu nerezidentus apkalpojošo banku auditu
FKTK plāno veikt visu nerezidentus apkalpojošo banku auditu
Autors: BNA / 2. februāris 2016, 8:46
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šogad plāno veikt visu nerezidentus apkalpojošo banku auditu, otrdien intervijā Latvijas Radio pavēstīja FKTK vadītāja vietnieks Pēters Putniņš.


“Šā gada pirmajā pusē ir paredzēts “bezprecedenta gadījums” – audits, lai pārbaudītu visas nerezidentus apkalpojošās bankas, kas darbojas Latvijā,” atzina Putniņš.

Lai gan viņš norādīja, ka aktīva rīcība pret nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju sākta pērn vidū, tomēr arī aiz nerezidentu apkalpošanas biznesa var slēpties noziedzīgas intereses.

“Auditu veiks trīs ASV uzņēmumi, kas specializējas šajā jomā,” pavēstīja Putniņš, skaidrojot, ka to veiks pēc noteiktas metodoloģijas, pēc kurām tiks ieviestas Eiropas Savienības direktīvas prasības.

“Šāds audits būs pakāpšanās jaunā pakāpē” banku uzraudzības jomā Latvijā,” piebilda FKTK vadītāja vietnieks.

Tāpat Putniņš atzīmēja, ka pēc banku audita gaidāmi ierobežojumi nerezidentu apkalpošanas biznesā, piebilstot, ka nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācija šobrīd ir lielākais risks Latvijas banku sektorā.

Kā zināms, pēdējo pāris mēnešu laikā Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisija sākusi piemērot apjomīgus sodus bankām. Privātbankai, kas bija iesaistīta Moldovas banku apzagšanā, atcēla valdes locekļus un uzlika 2 miljonu eiro sodu. Savukārt Trasta komercbankai ierobežojusi naudas plūsmas.

Tomēr šī rīcība sekoja jau pēc asā un principālā formā uzrakstīta Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ekspertu ziņojuma. Tajā minēts, ka Latvijā bankas līdz šim uzraudzītas vāji.

EDSO ekspertu ziņojumā rakstīts, ka esošie sodi un uzraudzības sistēma nav varējusi novērst lielus naudas atmazgāšanas gadījumus. Banku uzraugs par tiem sācis interesēties pēc publikācijām presē.

Pēc kritikas par nepietiekamu Latvijas banku sektora uzraudzību nesen atkāpās arī FKTK vadītājs Kristaps Zakulis.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bankas, banku audits, finanses, Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats