20. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Aļģirds, Oļģerts, Orests
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Tūrisma aizliegums Ēģiptei izmaksājis jau 1,3 miljardus ASV dolāru
Tūrisma aizliegums Ēģiptei izmaksājis jau 1,3 miljardus ASV dolāru
Autors: BNA / 2. marts 2016, 10:42
Ēģiptes tūrisma ieņēmumi samazinājušies aptuveni par 1,3 miljardiem  ASV dolāru kopš Krievijas lēmuma aizliegt visus civilos lidojumus uz Ēģipti.


Pagājušajā nedēļā Kaira pirmo reizi publiski atzina, ka terorisms bija iemesls Krievijas pasažieru lidmašīnas avārijai, kurā bojā gāja 244 Krievijas tūristi un apkalpe. Ēģiptes prezidents Abdelfatahs al Sisi norādīja, ka teroristi notrieca Krievijas pasažieru lidmašīnu ar mērķi sagraut Ēģiptes tūrisma nozari un valsts attiecības ar Maskavu.

Neilgi pēc avārijas Krievija pārtrauca visus civilos lidojumus uz Ēģipti. Lai arī Krievijas amatpersonas solīja atsākt lidojumus starp abām valstīm, kad Maskava būs pārliecinājusies, ka Ēģiptes lidostas ievērot aviācijas drošības jomā, tas aizvien nav noticis un Ēģiptes tūrisma nozare turpina ciest zaudējumus, kas jau ir sasnieguši 1,3 miljardus ASV dolāru.

Tūrisma zaudējumi aptuveni līdz četriem procentiem samazināja Ēģiptes ekonomikas izaugsmes prognozi, kas nozīmē ka budžeta deficīts 2016. gadā būs apmēram 11 procenti no iekšzemes kopprodukta.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas nosaka pagaidu aizliegumu pasažieru lidojumiem no Krievijas uz Ēģipti. Prezidenta lēmums saistīts ar lidmašīnas “Kogalimavia” katastrofu, kurā dzīvību zaudēja 224 pasažieri, no kuriem lielākā daļa bija Krievijas tūristi.

Kā zināms, pērn 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.




Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: tūrisms

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats