25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievijas sankcijas smagi ietekmē Turcijas tūrismu
Krievijas sankcijas smagi ietekmē Turcijas tūrismu
Autors: BNA / 19. janvāris 2016, 8:03
Līdz ar Krievijas sankcijām, vairākas Turcijas ekonomikai nozīmīgas nozares saskārušās ar milzu zaudējumiem, tai skaitā tūrisma nozare.


Krievijas sankcijas vislielāko ietekmi atstājušas uz Turcijas tūrisma, būvniecības un pārtikas eksporta nozari – Krievija aizliegusi Turcijas lauksaimniecības produktu importu, pārtraukusi darbu pie TurkStream gāzes cauruļvada izveides, aizliegusi valstī darboties Turcijas būvuzņēmumiem un nesen noteica aizliegumu arī tūrisma operatoru darbībai Krievijā. Un tā ir tikai daļa no sankcijām, kas pamazam sagrauj Turcijas ekonomiku.

Tiek lēsts, ka Krievijas ekonomiskās sankcijas varētu izmaksāt Turcijai līdz 20 miljardiem eiro lielus zaudējumus. Saskaņā ar Turcijas viesnīcu īpašnieku federāciju, Krievijas tūristu kritums var Turcijai izmaksāt vairāk nekā 2 miljardus eiro.

Saskaņā ar Turcijas tūrisma ministrijas datiem, no 2015. gada janvāra līdz oktobrim Turciju apmeklēja 3,54 miljoni krievu tūristu, savukārt 2014. gadā tie bija 4,3 miljoni, 2013. - 4,1 miljons.

Nav noslēpums, ka Turcija ir populārākais ārvalstu tūristu galamērķis krieviem. Viens no desmit tūristiem Turcijā nāk tieši no Krievijas.

Pārdod ekskursijas uz Turciju būtu pārkāpums saskaņā ar Krievijas likumu - Krievijas aviosabiedrībām, ceļojumu aģentūrām un tūrisma operatoriem ir aizliegti visi braucienu uz Turciju. Krievijas valdība ir izdevusi arī ceļošanas brīdinājumu par Turciju, apgalvojot, ka tā nav droša vieta krieviem.

Turcijas ekonomika ir kļuvusi neaizsargāta pieaugošās ģeopolitiskās spriedzes dēļ. Šīs situācijas dēļ tūrisma nozare ir pamatīgi satricināta.

Neraugoties uz to, ka daudzi krievi, visticamāk, dosies citviet, krievu tūristu skaits uz ārvalstīs varētu samazināties vairāk nekā par 40%.

Kā zināms, Krievija apstiprinājusi virkni ekonomisku sankciju pret Turciju pēc tam, kad tā netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu.

Sankcijas iekļauj arī apturēt lidojumus uz Turciju, kas ir galvenais tūristu galamērķis, kā arī noteikt importa aizliegumu Turcijas augļiem un dārzeņiem. Valdības rīkojumā iekļauts arī apturēt starpvaldību komisijas tirdzniecības darbību un noteikt ierobežojumus Turcijas transporta uzņēmumiem.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ekonomika, Krievija, Turcija, tūrisms

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats