16. aprīlis, Piektdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Dānijas valdība turpinās darbu mazākumā
Dānijas valdība turpinās darbu mazākumā
Autors: IR.lv / 30. janvāris 2014, 16:26
Lai arī ceturtdien atkāpusies kreisi centriskā Dānijas valdība, jo valdošo koalīciju pametusi Sociālistiskā tautas partija, raisot bažas par valdības krišanu, tomēr tā turpinās darbu kā mazākuma valdība, ziņo LETA/AFP.


Par koalīcijas sabrukuma iemeslu kalpojusi pretrunīgi vērtētā valsts kontrolētā enerģētikas uzņēmuma "DONG Energy" akciju pārdošana, raksta IR.lv.

Partijas līdere Anete Vilhelmsena, kas ieņēma sociālo lietu un integrācijas ministra amatu, preses konferencē arī paziņoja, ka abus amatus atstāj.Tomēr partija varētu turpināt atbalstīt premjerministres Helles Torningas-Šmitas valdību parlamentā.

Torninga-Šmita preses konferencē paziņoja, ka nav vajadzības izsludināt vēlēšanas un ka viņas mazākuma valdība drīzumā iepazīstinās ar jauno kabineta sastāvu.

"Tas ir tas pats parlaments, kas vakar, tad kāpēc mums vajadzētu vēlēšanas," sacīja premjerministre. "Tas ko mēs darām, ievērojami atšķiras no tā, ko darītu labējā spārna valdība."

Pagājušā gada oktobrī Dānija paziņoja par 19% "DONG Energy" akciju pārdošanu ASV investīciju bankai "Goldman Sachs", kas par akcijām piekrita samaksāt astoņus miljardus kronu (1,1 miljardu eiro). Pēc darījuma īstenošanas Dānijas valsts īpašumā paliktu aptuveni 60% "DONG Energy" akciju.

Valdības plāns pārdot uzņēmuma akcija izsauca plašu sabiedrības neapmierinātību, 185 000 iedzīvotāju internetā parakstot petīciju.

Dānijas pilsoņi uzskata, ka šā darījuma īstenošana mazinās valsts ietekmi uzņēmumā un var apdraudēt Dānijas kā videi draudzīgas un zaļas valsts pozīcijas.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Dānija, DONG Energy, Sociālistiskā tautas partija, valdība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats