20. jūnijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Sabiedrība » Kučinskis: Vicepremjera amats neparedz papildus pienākumus
Kučinskis: Vicepremjera amats neparedz papildus pienākumus
Autors: BNA / 29. janvāris 2016, 8:43
Tieši ekonomikas ministrs būs premjera biedrs, tā šorīt LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atklāja Zaļo un Zemnieku savienības premjera amata kandidāts Māris Kučinskis.


Viņš norādīja, ka jaunieviestais amats būs ekonomikas ministram, par kuru vēl jālemj partijai “Vienotība”. Vienlaikus viņš skaidro, ka vicepremjera amats neparedz papildus pienākumus, bet nosaka lielāku atbildību ekonomikas jautājumu risināšanā. Papildus samaksa par šie pienākumiem Ministru prezidenta biedram nepienāksies.

Kučinskis uzsver, ka nav pamata domāt, ka topošā valdība kādu iemeslu dēļ varētu netikt izveidota un kāds kaut ko slēpti plāno darīt citādāk. Valdības sastāvs ir gandrīz skaidrs, vienīgi “Vienotībai” vēl jāizlemj par izglītības un zinātnes, labklājības un ekonomikas ministru.

Tāpat jaunās valdības potenciālais vadītājs noraidīja “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas izteikumus par to, ka jaunajā valdībā koalīcijas partijām būs grūti sastrādāties, norādot, ka “neviens pagaidām nav tik ļoti apvainojies, lai nepiedalītos valdības darbā.”

Jau vēstīts, ka ceturtdien ar visu iesaistīto pušu vienošanos noslēdzās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Nacionālās apvienības un “Vienotības” sarunās, kuras panākta atbildības jomu un ministru portfeļu sadale jaunajā valdībā.

Partija “Vienotība” piekritusi uzņemties piecu ministriju vadību un Ministru prezidenta biedra jeb vicepremjera statusu, kas tikts noteikts kādam no “Vienotības” valdībā deleģētajiem pārstāvjiem.

Tiek norādīts, ka jaunajā valdībā darbu varēs turpināt “Vienotības” esošie ārlietu un iekšlietu ministri. Partijai uzticēta atbildība arī par Izglītības un zinātnes, Ekonomikas un Labklājības ministriju vadību.

Nacionālā apvienība turpinās darbu Tieslietu un Kultūras ministrijā, kā arī savā pārziņā saglabās Vides aizsardzības un reģionālās attīstība ministrijas (VARAM) vadību.

Zaļo un Zemnieku savienība uzņemsies finanšu un satiksmes ministru amatus, kā arī saglabās pārraudzību arī pār aizsardzības, zemkopības un veselības jomām.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Māris Kučinskis, ministru portfeļi, valdība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats