23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Makroekonomika » FKTK uzsākusi EK iniciatīvu ieviešanu patērētāju aizsardzības uzlabošanai
FKTK uzsākusi EK iniciatīvu ieviešanu patērētāju aizsardzības uzlabošanai
Autors: Apollo.lv / 6. jūlijs 2012, 17:03
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) jau sākusi ieviest Eiropas Komisijas (EK) iniciatīvas patērētāju aizsardzības uzlabošanai finanšu pakalpojumu jomā, izstrādājot ieteikumus tirgus dalībniekiem par sniedzamo informāciju klientiem, iegādājoties netiešo ieguldījumus, piemēram, dzīvības apdrošināšanas produktus, portālu «Apollo» informēja FKTK pārstāve Agnese Līcīte.


EK ierosinājusi tiesību aktu priekšlikumus, kuros ierosināti jauni, patērētājiem izdevīgi noteikumi ar mērķi uzlabot patērētāju aizsardzību finanšu pakalpojumu jomā.

Jaunās iniciatīvas paredz noteikt augstākus standartus patērētāju aizsardzībai un mazināt pārkāpumu iespēju. Tas paredz pilnveidot informācijas kvalitāti par privātajiem ieguldījumu produktam, kas tiek sniegta patērētājiem, kā arī uzlabot konsultācijas un ieviest stingrākus noteikumus par ieguldījumu fondiem.

Līcīte informēja, ka FKTK jau ieviesusi praksē vienu no priekšlikumiem - izstrādāti ieteikumi tirgus dalībniekiem, kas paredz dzīvības apdrošinātājiem un bankām saviem klientiem, kuriem nav iepriekšējas pieredzes un zināšanu finanšu jomā, pirms darījuma veikšanas sniegt informācija par netiešo ieguldījumu produktu (piemēram, dzīvības apdrošināšana) mērķi un ar to saistīto ieguldījumu politiku, riskiem, līdzšinējo darbību un iespējamo nākotnes rezultātu, kā arī visām produkta izmaksām.

«Analizējot klientu sūdzības, esam konstatējuši situācijas, kad klienti ir iegādājušies ieguldījumu produktus, neizprotot piedāvājuma būtību un iespējamos riskus. Izstrādājot ieteikumus, īpašu uzmanību pievērsām sarežģītākiem ieguldījumu instrumentiem, kur netiek garantēta iemaksātā pamatsumma un rezultāts atkarīgs no ienesīguma izmaiņām. Tādējādi izstrādātas vadlīnijas, kas domātas patērētāju tiesību stiprināšanai saņemt visu nozīmīgo informāciju pirms līguma slēgšanas,» sacīja FKTK priekšsēdētāja vietnieks Jānis Brazovskis.

FKTK atbalsta arī pārējās EK iniciatīvas patērētāju aizsardzības stiprināšanai - pārskatīt apdrošināšanas starpniecības direktīvu un priekšlikumu ieguldījumu fondu vērtspapīru pircēju aizsardzības uzlabošanai, informē Līcīte.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Agnese Līcīte, Eiropas Komisija, FKTK, Jānis Brazovskis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats