16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Makroekonomika » Rekets VID gaumē?
Rekets VID gaumē?
Autors: Apollo.lv / 26. marts 2012, 12:36
Uzņēmējs Vilis Dravnieks zaudējis teju 4000 latu, laikā no Valsts Ieņēmuma dienesta (VID) nepieprasot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksu. Dravnieks uzskata, ka VID rīcība ir pielīdzināma reketam.


Laikraksts «Dienas Bizness» pirmdien vēstī, ka Dunalkas pagasta kalējs Vilis Dravnieks, kas reģistrējies kā IK «Kalējs Vilis», vērsies ar sūdzību gan pie VID vadības, gan pie tiesībsarga, norādot, ka «90. gados pat reketieri nelaupīja visu, jo zināja, ka izputināts uzņēmums nav spējīgs maksāt nodevas, tā bija tālredzīgāka doma».

Vienlaikus gan viņš atzīst, ka situācija izveidojusies likuma izmaiņu nezināšanas dēļ. Viņš norāda, ka, visticamāk, nav vienīgais šāds nezināšanas upuris, jo mazie komersanti laukos reti paši orientējas nodokļu lietās, bet algot grāmatvedi viņi nevar atļauties.

Dravniekam nodokļu pārmaksa 2012.gada 20.februārī bija 4117,67 lati. Lielākā daļa no šās summas bija izveidojusies no 2004. līdz 2006.gadam. Toreiz Dravnieks nedaudz nokavējis termiņu PVN pieprasīšanai, tāpēc necēla iebildumus, kad VID atmaksāja tikai daļu nodokļa pārmaksas. VID konsultatīvajā dienestā viņam skaidroja, ka pārējā summa nekur nepazudīšot, tā būs kā depozītā un strādājot viņš to varēs atgūt, nemaksājot PVN. Tomēr šā gada februārī viņš saņēmis VID lēmumu par pārmaksātā nodokļa summas dzēšanu.

«Grāmatvedības vajadzībām lietoju VID izsniegtos metodiskos norādījumus, un tur nav ne vārda par trīs gadu periodu,» norāda Dravnieks. Arī VID nodokļu konsultants viņu iepriekš ne reizes nav brīdinājis par šādu likuma normu.

Uzņēmējs apgalvo – ja VID konsultanti būtu viņam laikus visu izskaidrojuši, brīdinājuši, nauda nebūtu zaudēta.

«Uz draudiem un sodiem taču viņi ir mudīgi,» saka Dravnieks, parādot kādu VID brīdinājuma vēstuli.

«Kad iesniedzu atskaites, mani trīs reizes pārbaudīja,» stāsta Dravnieks. VID ierēdņiem licies aizdomīgi, ka individuālais komersants, lauku kalējs, var apgrozīt tik lielu summu. Dravnieks stāsta, ka 2004. gadā viņam palaimējies, jo bijis pasūtījums izgatavot kaltu metāla žogu kādam īpašumam Dienvidfrancijā.

Likums šajā gadījumā gan ir VID pusē, taču darbinieku rīcību var saukt par nekorektu, - tā situāciju laikrakstam komentējis Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas valdes loceklis Ainis Dābols.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ainis Dābols, pvn, VID, Vilis Dravnieks

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats