24. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Sabiedrība » LIZDA: Izglītības ministrija demonstrē bezatbildīgu pieeju pret nozari
LIZDA: Izglītības ministrija demonstrē bezatbildīgu pieeju pret nozari
Autors: BNA / 6. janvāris 2016, 10:14
Situācija ar jauno pedagogu algu modeli aizvien nav skaidra, kas apliecina Izglītības un zinātnes ministrijas  (IZM) bezatbildīgo pieeju pret nozari, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.


"Kopš pēdējās skolotāju un Izglītības ministrijas izlīgšanas komisijas sēdes, kurā spriests par jauno pedagogu algu modeli, pagājuši divi mēneši, kas apliecina ministrijas darbu un bezatbildīgo pieeju pret sektorā strādājošajiem," intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" pauda LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

"Sociālais dialogs izglītības un zinātnes ministrijai vairs neko nenozīmē. Tas ir tik mazsvarīgs, ka LIZDA un 24,6 tūkstoši streikotāju nav jāinformē par to, kas viņus sagaida, tas neziņas laiks ir pietiekami garš," vērtējot izskanējušo informāciju, ka aizejošā Laimdotas Straujumas valdība varētu apstiprināt jauno pedagogu atalgojuma modeli, nesaskaņojot to ar arodbiedrību, sacīja Vanaga.

Kā zināms, izglītības ministrijas un pedagogu arodbiedrības rudenī panāktā vienošanās paredzēja, ka līdz pērnā gada 7.decembrim ministrijai jāiepazīstina ar skolotāju algu modeļa uzlaboto versiju un visiem aprēķiniem. Šādu detalizētu dokumentu arodbiedrība joprojām nav saņēmusi.

LIZDA pauž  neapmierinātību ar IZM mēneša darbu. Pedagogi joprojām tiek turēti neziņā par to, kā tiks aprēķināta viņu darba samaksa, turklāt IZM nav ņēmusi vērā streika prasības, jo nav redzams, kā uzlabosies situācija pirmsskolu pedagogiem, atbalsta personālam, mazo skolu pedagogiem, un nav iespējams pārliecināties par to, vai atkal kādam neatņem, lai pieliktu citam.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Izglītība, LIZDA, pedagogu algu modelis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats