18. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ēriks, Inese, Inesis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Belēvičs: Skolu kafejnīcu tukšie plaukti drīz pildīsies
Belēvičs: Skolu kafejnīcu tukšie plaukti drīz pildīsies
Autors: BNA / 12. janvāris 2016, 10:27
Plašas diskusijas sabiedrībā izraisījuši jaunie likuma grozījumi, kas paredz stingrāku kontroli bērnu uzturam skolās. Ar to nav apmierināti ne skolēni, ne skolu ēdināšanas servisi, taču veselības ministrs Guntis Belēvičs uzsver, ka šis lēmums veicinās sabiedrības veselības uzlabošanos, vēsta LTV raidījums "Rīta panorāma".


"Ja agrāk mēs gājām to ceļu, kas bija neefektīvs, un mums bija aizliegto produktu saraksts, ko uzņēmēji ļoti veiksmīgi apgāja, tad tagad mums ir atļauto produktu saraksts. Ja pirmajā brīdī liekas, ka skolu kafejnīcu plaukti ir tukši, tad uzņēmēji, iespējams, vēl nav piestrādājuši pie sortimenta, bet ļoti ātri šie plaukti pildīsies," akcentē Guntis Belēvičs.

Veselības ministrs uzsver, ka problēmas saistībā ar bērnu uzturu sākas mājās - bērni nepaēd brokastis un cieš badu. Iepriekš, atnākot uz skolu, bērni remdēja izsalkumu ar saldumiem, kas bija nopērkami skolu kafejnīcās, taču tas pēc jauno ierobežojumu stāšanās spēkā vairs nebūs iespējams.

Belēvičs apzinās, ka bērnu ieradumus mainīt būs ļoti grūti, tādēļ jaunie noteikumi tiks pastiprināti ar apjomīgām izglītošanas kampaņām, kas tiks uzsāktas šī gada pavasarī un turpināsies septiņu gadu garumā.

"Mums ir detalizēti izstrādāts plāns, un šī plāna realizācijai mums ir Eiropas Savienības līdzekļi sabiedrības veselības veicināšanai. Mēs mainīsim ieradumus," tā Guntis Belēvičs.

Jau vēstīts, ka no šī gada sākuma skolu kafejnīcās vairs nedrīkst pārdot ne bulciņas, ne saldus dzērienus, ne krāsainas konfektes. Šādas izmaiņas paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas no janvāra ievieš stingrāku kontroli bērnu uzturam skolās.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ēdināšana skolās, Guntis Belēvičs, Izglītība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats