25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Valdība atbalsta mediķu algu palielināšanu
Valdība atbalsta mediķu algu palielināšanu
Autors: BNA / 22. decembris 2015, 15:07
Atalgojums ārstniecības personām no nākamā gada 1.janvāra vidēji pieaugs par 7%, informē Veselības ministrija (VM).


Grozījumi izstrādāti ar mērķi palielināt ārstniecības iestādēs nodarbināto darba samaksu atbilstoši papildus piešķirtajam finansējumam veselības nozarē.

Jau ziņots, ka mediķu atalgojuma paaugstināšanai nākamajā gadā papildus piešķirti 10 miljoni eiro. Veselības ministrijas, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības un Latvijas slimnīcu biedrības izveidotā darba grupa vienojās, ka atalgojums ārstniecības personām no nākamā gada 1.janvāra vidēji pieaugs par 7%.

Līdz ar valstī noteiktās minimālās algas celšanu iepriekš samazinājās starpība starp zemākajām un augstākām ārstniecības personu kvalifikācijas kategorijām, kas neatbilda izglītības, kvalifikācijas un atbildības līmeņu atšķirībām. Tādēļ tagad procentuāli visievērojamākais atalgojuma pieaugums (9-10%) paredzēts tajās kvalifikācijas kategorijās, kurās kvalificējies vislielākais ārstniecības personu skaits, tostarp, māsām, ārstu palīgiem, vecmātēm un funkcionālajiem speciālistiem.

Zemākā mēnešalgas likme tiks palielināta arī citām ārstniecības personu kategorijām, kā arī pārējam ārstniecības iestāžu personālam, kas ir nodarbināts valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs.

Noteikumu grozījumi stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: atalgojums, medicīna, veselības aprūpe

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats