15. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vējonis: Runas par iespējamo valdības krišanu iedzen stresā sabiedrību
Vējonis: Runas par iespējamo valdības krišanu iedzen stresā sabiedrību
Autors: BNA / 3. decembris 2015, 10:15
Premjeres Laimdotas Straujumas (V) valdībā nav vienota noskaņojuma. Runas par iespējamo valdības krišanu iedzen stresā ne tikai pašu valdību, bet arīdzan sabiedrību, tā šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.


Vējonis atzina, ka runām par iespējamo valdības krišanu tiek radīts nepatīkams fons, kas iedzen stresā ne tikai pašu valdību, bet arī visu sabiedrību.

"Tas ir jautājums pašai koalīcijai, vai Laimdotas Straujumas valdība turpina strādāt vai nē," norādīja prezidents, piebilstot, ka partija "Vienotība" ir vienīgā, kura var atbildēt uz šo jautājumu.

Vienlaikus Vējonis uzsver, ka nav skaidrs, vai gadījumā, ja kritīs premjeres Laimdotas Straujumas valdība, nākamā koalīcija un valdība būs labāka par esošo.

Viņš uzsvēra, ka Straujumas valdībā nav vienota noskaņojuma un lēmums par viņas nākotni premjeres amatā ir "Vienotības" rokās, jo, piemēram, "Zaļo un Zemnieku savienība" ir gatava turpināt strādāt pašreizējā sastāvā, ko nevar teikt par "Vienotību".

Vaicāts, vai valdības krišanas gadījumā būtu gatavs Ministru prezidenta amatam nominēt "Vienotības" līderi Solvitu Āboltiņu, Vējonis atbildēja izvairīgi, norādot, ka premjerministra posteni uzticēs tikai tādai personai, kuras veidotajai valdībai būs nodrošināts atbalsts Saeimā. Vienlaikus viņš norāda, ka "Vienotībai" pašai jāvirza savs kandidāts un tas var būt jebkurš no partijas, tostarp Solvita Āboltiņa, Rihards Kozlovskis vai Edgars Rinkēvičs.

Kopumā vērtējot valdības darbu, prezidents uzsver, ka tā nav izdarījusi vairākus būtiskus darbus, tostarp aizvien nesakārtota ir skolotāju algu reforma, veselības aprūpes sistēma un arīdzan nav veikti nepieciešami pasākumi, lai sekmētu dzimstības pieaugumu.

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļās daudzkārt ir runāts par iespējamo valdības krišanu. Savu vēlmi ieņemt premjeres amatu izteikusi "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa, savukārt premjere Laimdota Straujuma jautājumā par valdības krišanu bijusi daudz nerunīgāka, norādot, ka visām valdībām reiz pienāk gals.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma, Raimonds Vējonis, valdība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats