24. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Sabiedrība » Skolotāji brīdinājuma streika dienā darbavietā atradīsies, taču nestrādās
Skolotāji brīdinājuma streika dienā darbavietā atradīsies, taču nestrādās
Autors: BNA / 13. novembris 2015, 10:37
Saistībā ar gaidāmo skolotāju brīdinājuma streiku, kas norisināsies 27. novembrī, skolotāji savās darba vietās – skolās un bērnudārzos – atradīsies, taču tas arī viss. Parastā dienas kārtība netiks ievērota, LTV raidījumā informē LIZDA Rīgas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Ligita Semjonova.


Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 2015.gada 11.novembrī ārkārtas padomes sēdē lēma par vienas dienas izglītības un zinātnes darbinieku brīdinājuma streiku š.g. 27.novembrī.

Tiek brīdināts, ka vecāki bērnus uz bērnudārziem, kuru darbinieki būs nolēmuši piedalīties vienas dienas streikā, nevarēs vest.

"Protams, mēs ļoti labi saprotam, ka mēs atbildam par bērnu drošību, kas nozīmē, būs kāds rīkojums, ka nevienam bērnam nekas nedrīkst notikt, bet dienas režīma nekāda nav un pedagogi nestrādā," norāda LIZDA Rīgas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Ligita Semjonova.

Viņa pauž viedokli, ka pirmsskolas ir nostumtas uz ceļiem, un tālāk vairs nav kur. "Es saprotu, ka man Izglītības ministrija uzreiz iebildīs – jā, bet taču ir Rīgas domes piemaksa, un ir cilvēki, kam ir pakāpes. Jā, ir pakāpes, bet pirmsskolā lielākoties ir otrā pakāpe, par kuru neko nepiemaksā. Un Rīgas domes piemaksas šodien ir, rīt nav. Mēs ar to nevaram rēķināties. Katram cilvēkam ir jārēķinās ar to, ko valsts ir lēmusi," sacīja Semjonova.

Jau vēstīts, ka LIZDA padome nolēma, ka ņemot vērā neapmierinošos izlīgšanas komisijas darba rezultātus, pieņemt lēmumu par nozares arodbiedrības vienas dienas brīdinājuma streiku š.g. 27.novembrī.

Streika forma ir izglītības un zinātnes darbinieku darba pārtraukšana uz vienu dienu ar mērķi pievērst atbildīgo valsts amatpersonu un sabiedrības uzmanību kritiskajai nevienlīdzības situācijai nozarē un panākt sekojošu streika prasību izpildi - pilnveidot pedagogu darba samaksas jauno modeli, ņemot vērā LIZDA priekšlikumus, kā arī novirzīt likumprojektā “Par valsts budžetu 2016.gadam” rezervētos 9 milj. euro pārejas periodam Ministru kabineta noteikumu Nr. 1616 un Nr. 836 pilnveidei, paredzot darba samaksas nosacījumu uzlabošanu pirmsskolas izglītības iestādēs, mazajās izglītības iestādēs (izglītojamo skaits līdz 100) strādājošajiem, atbalsta personālam, kā arī nepieļaut darba samaksas pasliktināšanu nozarē strādājošajiem; paredzēt zinātnes un augstākās izglītības darbinieku darba samaksas paaugstināšanu, nodrošinot Augstskolu likuma 78.panta septītās daļas pakāpeniskai izpildei likumprojektā “Par valsts budžetu 2016.gadam” papildus finansējumu 6 milj.euro un Zinātniskās darbības likuma 33.panta otrās daļas pakāpeniskai izpildei likumprojektā “Par valsts budžetu 2016.gadam” papildus finansējumu 3,6 milj. euro.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Izglītība, LIZDA, streiks

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats