24. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vējonis: Izglītotos jauniešos ir mūsu valsts pamats, attīstība un nākotne!
Vējonis: Izglītotos jauniešos ir mūsu valsts pamats, attīstība un nākotne!
Autors: BNA / 1. septembris 2015, 10:53
Tikai izglītotos jauniešos ir mūsu valsts pamats, attīstība un nākotne, sveicot skolēnus, studentus, vecākus un skolotājus Zinību dienā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.


“Skola ir tā vieta, kur cilvēks var izveidot stingru un drošu pamatu savai nākotnei, lai tālāk dotos pretī drosmīgi un gudri uzstādītiem mērķiem. Un par ceļvežiem un padomdevējiem šajā procesā kalpo mūsu skolotāji. Esmu pārliecināts, ka tikai pēc skolas pabeigšanas līdz galam apjaušam skolotāju devumu mūsu dzīves ceļā, kas reizē ir liela atbildība un misija,” sacīja prezidents.

Viņš uzsvēra, ka labi pedagogi ir atslēga ne tikai atsevišķas personības izaugsmē. No skolotāja darba un aizrautības ir atkarīgas mūsu jauno censoņu iespējas iemācīties domāt, analizēt, pamatoti kritizēt, bet jo īpaši – atraisīt savus talantus: “Zinu, ka ikvienam bērnam piemīt kāds talants, spēja uztvert kādu zinātni vai prasmi. Skolotāji! Dariet visu, lai jau skolas laikā katrs bērns atklātu un attīstītu šo talantu un turpmākajā dzīves gaitā kļūtu par spēcīgu personību, jo tikai skolas laiks var pilnībā tikt ieguldīts jaunā cilvēka zināšanu un prasmju attīstīšanai!”

“Mūsu valsts nākotne sākas katru dienu, kad uz stundu sauc skolas zvans. Jūs, skolotāji, stāvat pie tāfeles, un jūs, bērni, pildāt savu galveno pienākumu – mācīties un kļūt atbildīgiem. Skolotājiem tādēļ vēlu spēt ne tikai mācīt, bet arī aizraut un iedvesmot. Tieši skolā sākas mūsu rītdiena; tieši skolā sākas tas, kas mēs būsim nākamajā Latvijas simtgadē,” sacīja Vējonis.

“Mūsu kopīgais uzdevums ir radīt visus priekšnoteikumus, lai Latvijā augtu zinoši un prasmīgi, radoši un atbildīgi, kā arī kritiski domājoši cilvēki, kuri spēj atšķirt graudus no pelavām. Tā lielā mērā ir mūsu valsts labklājības atslēga. Latvijas bagātība ir izglītoti cilvēki, tāpēc ir svarīgi veidot kvalitatīvu izglītības sistēmu. Esmu pārliecināts, ka, tikai pieņemot drosmīgus lēmumus šajā jomā, mēs spēsim celt mūsu konkurētspēju pasaulē,” norādīja prezidents.

Vējonis uzsvēra, ka zināšanām jābūt tautsaimniecības dzinulim. “Tieši gudrie un radošie būs tie, kas spēs radīt idejas, kurās būs vērts investēt. Vēl labāk, ja absolventi ar atbildību gribēs veidot uzņēmumus un dot darbu citiem, tādēļ aicinu jūs, skolotāji, iedrošināt jauniešus jau skolas solā attīstīt sevī uzņēmēju.”

Prezidents izteica pateicību katram katram skolotājam, kurš, apzinoties skolas neatsveramo nozīmi cilvēka dzīvē, ar savu gudrību, nesavtību un aizrautību palīdz Latvijas nākošajai paaudzei atrast savu ceļu!

“Tikai izglītotos jauniešos ir mūsu valsts pamats, attīstība un nākotne,” uzsvēra Vējonis.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Izglītība, Raimonds Vējonis, Zinību diena

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats