24. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Sabiedrība » Eiropas skolas somas trūcīgie septembrī vēl nesaņems
Eiropas skolas somas trūcīgie septembrī vēl nesaņems
Autors: Inga Paparde / NRA.lv / 24. augusts 2015, 9:28
Sabiedrības integrācijas fonds ir pārtraucis mācību piederumu komplektu iepirkumu preču drošības prasībām neatbilstošu piedāvājumu dēļ un izsludinājis iepirkumu atkārtoti, tāpēc biedrībām, kuras trūcīgajām ģimenēm dala pārtikas pakas, līdz 1. septembrim nebūs iespējams sākt mācību piederumu komplektu izdali. «Piedāvājumā, kurus saņēmām, kancelejas precēm nebija atbilstošu drošības sertifikātu, tāpēc iepirkums tika pārtraukts,» NRA.lv paskaidro Sabiedrības integrācijas fonda speciāliste Dace Zariņa.


Šogad līdztekus pārtikas pakām trūcīgās ģimenes vai tādas ģimenes, kuras nonākušas ārkārtas situācijā, var saņemt arī skolas somas komplektu vai skolas piederumu komplektu katram skolas vecuma bērnam (no pieciem līdz 16 gadiem). Labklājības ministrijas informācija vēsta, ka ģimenei ir tiesības mācību piederumu komplektus saņemt tajā kalendārajā gadā, kurā izsniegta izziņa par trūcīgas vai krīzes, vai ārkārtas situācijā esošas personas statusu neatkarīgi no izziņas derīguma termiņa. Sabiedrības integrācijas fondam bija jāiepērk divu veidu skolas somas komplekts un individuālo mācību piederumu komplekts. Savukārt ģimenēm, saņemot mācību paku, vajadzētu izvēlēties – mugursomu ar atsevišķiem mācību piederumiem vai mācību piederumus plašākā klāstā. Šā gada aprīlī Labklājības ministrija publiski ziņoja, ka mācību pakas ģimenēm sāks izsniegt jau jūlijā.

Sabiedrības integrācijas fonds izsludināja iepirkumu, lai iegādātos mugursomas – aprakstā minēts, ka tai jābūt vertikālai ar vairākiem nodalījumiem un stingru pamatni, un muguras daļu ar divām atbilstoša platuma regulējamām plecu siksnām. Tukšai somai jāsver viens kilograms. Noformējums nedrīkst būt agresiju veicinošs, savukārt jābūt rūpnieciski iestrādātiem gaismu atstarojošiem apdares elementiem. Materiālam jābūt ūdensnecaurlaidīgam poliesteram, salizturīgam; izejmateriāli un detaļas nedrīkst saturēt gumiju, epoksīdu, izsmidzināmo vai superlīmi, ftalātus. Savukārt mācību piederumu klāstā jābūt kladēm, burtnīcām, zīmēšanas un akvareļu papīram, pildspalvai, zīmuļiem, flomāsteriem, šķērēm (tām noteikts, ka jābūt izmantojamām gan labročiem, gan kreiļiem), līmei, vāciņiem, lineāliem un citiem piederumiem. Visur minētas piebildes, ka jāiepērk preces bez reklāmām un vēlams bez krāsojuma. Guaša vai akvareļu krāsām jābūt netoksiskām, jāatbilst noteiktiem standartiem, viegli nomazgājamām. Neraugoties uz augstajām prasībām, vienas mācību piederumu pakas izmaksas Labklājības ministrija lēsa ap 17 eiro.

Dace Zariņa no fonda stāsta, ka konkursā pieteikušies divi pretendenti, taču konkursu nācās pārtraukt, jo iepirkumā kancelejas precēm nebija atbilstošu drošības sertifikātu: «Sākotnēji bija plānots, ka mācību piederumu komplektu izdali patiešām varēs sākt jau šā gada jūlijā, taču, tā kā fondam nācās pārtraukt mācību piederumu komplektu iepirkumu preču drošības prasībām neatbilstošu piedāvājumu dēļ, tad līdz 1. septembrim partneru organizācijām nebūs iespējams sākt mācību piederumu komplektu izdali ģimenēm,» atbild D. Zariņa. 27. jūlijā uz mācību piederumu komplektu piegādi ir izsludināts atkārtots iepirkums. Pieteikumi iepirkumā tiek gaidīti līdz 7. septembrim. Pēc tam sāksies to izvērtēšana. Turpmāk plānotais mācību piederumu komplektu izdales sākšanas laiks ir atkarīgs no atkārtoti izsludinātā iepirkuma procedūrām. Fonds prognozē, ka tas varētu notikt oktobrī vai novembrī.

Ņemot vērā aizkavēšanos ar Eiropas finansēto skolas somu iegādi, Labklājības ministrija ir lūgusi rast iespēju sociālajiem dienestiem skaidrot radušos situāciju savas pašvaldības ģimenēm, kurām šīs pakas pienāktos saņemt, un informēt par detalizētu komplektu saturu, lai dotu iespēju ģimenēm plānot nākamajā mācību gadā iepērkamo preču apjomu. «Vienlaikus akcentējam, ka Eiropas Komisija ir izvirzījusi nosacījumu, ka fonda atbalsts drīkst tikai papildināt valsts un pašvaldību sniegto palīdzību, nevis aizstāt to. Līdz ar to Labklājības ministrija aicina pašvaldību sociālos dienestus līdzīgi kā līdz šim sniegt sociālos pabalstus trūcīgu ģimeņu skolēniem mācību piederumu iegādei, sākot jauno mācību gadu,» saka Labklājības ministrijas speciāliste Marika Kupče.

Kopumā trūcīgām ģimenēm šogad plānots izsniegt 29 500 mācību piederumu pakas. Trūcīgajām ģimenēm plānots gadā izsniegt arī pārtikas pakas – 98 000 cilvēkiem, kā arī higiēnas preču pakas, kuru izdale jau sekmīgi notiek. Labklājības ministrijas dati liecina, ka Latvijā trūcīgo personu skaits jūlijā nedaudz samazinājies – tie ir 53 562 cilvēki, trešā daļa trūcīgo ir bērni.

UZZIŅAI

Trūcīgām ģimenēm šogad plānots izsniegt 29 500 mācību piederumu paku (vienas mācību piederumu pakas izmaksas Labklājības ministrija lēsa ap 17 eiro) un 98 000 cilvēkiem – pārtikas pakas.

Trūcīgo personu skaits jūlijā – 53 562 cilvēki, trešā daļa ir bērni.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Izglītība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats