22. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
Sākuma lapa » Sabiedrība » Tieslietu ministrei atteikta pielaide valsts noslēpumam
Tieslietu ministrei atteikta pielaide valsts noslēpumam
Autors: Apollo.lv / 9. jūnijs 2014, 11:59
Satversmes aizsardzības birojs (SAB) nolēmis atteikt tieslietu ministrei Baibai Brokai (Nacionālā apvienība) pielaidi valsts noslēpumam, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).


LTV rīcībā ir ziņas, ka ministre ir atcēlusi vizīti Tadžikistānā, kas bija plānota kopā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, lai lemtu par turpmāku rīcību, raksta Apollo.lv.

Portāls «pietiek.com» pirmdienas rītā vēsta, ka Broka SAB atbildi saņēmusi šorīt. Broka sarunā ar mediju solījusi, ka atteikumu pārsūdzēs ģenerālprokuroram.

SAB priekšnieks Jānis Maizītis premjeri informējis par lēmuma iemesliem, tomēr Straujumai nav tiesību tos izpaust plašākai sabiedrībai un viņa arī atturējās vērtēt, cik nopietni ir šie iemesli.

«Es ministres demisiju neprasīšu, viņai ir tiesības SAB lēmumu pārsūdzēt [ģenerālprokuroram],» sacīja Straujuma.

Līdz vēlēšanām atlikuši vairs tikai četri mēneši, un tas ir tas laika periods, kamēr var norisināties Brokas sūdzības izskatīšana, turklāt viņai ir tiesības sūdzēties arī starptautiskajās institūcijās. «Šī būs pieredze nākamajiem valdību vadītājiem - būs jāvelta laiks tam, lai noskaidrotu, vai ministram ir pielaide valsts noslēpumam,» atzina Straujuma.

Gadījumā, ja Broka pati izlems atstāt ministres amatu, Straujuma viņas demisiju pieņemšot.

Tāpat premjerministre paziņoja, ka viņa no Tieslietu ministrijas pārņem SAB pārraudzības funkciju. Tas gan nenozīmējot, ka Maizītis zaudēs amatu. Viņa lūgusi Valsts kancelejai nodot SAB viņas pārraudzībā, lai turpmāk nav interešu konflikta iespējas. SAB pārņemšana pārraudzībā nozīmēs, ka turpmāk SAB ziņos valdības vadītājai, nevis tieslietu ministrei.

Arī Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš aģentūrai LETA apliecināja, ka Broka šorīt uzzinājusi, ka pielaide valsts noslēpumam viņai ir atteikta. Ministre apstiprināja, ka SAB lēmumu viņa pārsūdzēs ģenerālprokuroram, kā tas noteikts likumā.

Bērziņš informēja, ka pirmdien plkst.14.30 notiks partijas valdes sēde, kurā tiks izvērtēta situācija pēc tam, kad Brokai atteikta pielaide.

SAB komentārus par pielaides atteikumu Brokai patlaban nesniedz.

Kā ziņoja LETA, SAB solīja līdz piektdienas vakaram pieņemt lēmumu par Brokas atbilstību pielaidei valsts noslēpumam, taču lēmumu publiski neatklāja. Sestdien, 7.jūnijā, ministre SAB lēmumu vēl nebija saņēmusi.

Ņemot vērā to, ka personai ar SAB vēstules saturu ir jāiepazīstas pašai, nevis jāuzzina tas no plašsaziņas līdzekļiem, komentārus par šo jautājumu birojs patlaban nesniedz.

Broka amatā stājās pirms apmēram pusgada. Ministre iepriekš teikusi, ka ir gatava vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), ja SAB neizsniegs pielaidi valsts noslēpumam. Vēl aprīlī viņa gan atzina, ka pielaides neesamība būtiski netraucējot viņas darbā.

Raidījums «Nekā personīga» iepriekš vēstīja, ka Brokai pielaide nav izsniegta, jo neesot skaidrības par vairākiem faktiem, kas saistīti ar viņas kādreizējo darbību, proti, par sadarbību ar Ķemeru sanatorijas kādreizējo investoru «Ominasis Latvia», kā arī jautājumiem par viņas pārstāvētās nacionālās apvienības sponsoru ietekmi uz partijas pieņemtajiem lēmumiem.

Broka kandidēja maija beigās notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču ievēlēta netika.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Baiba Broka, SAB, valsts noslēpums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats