15. jūnijs, Otrdiena
Vārda dienas: Baņuta, Vilija, Vits
Sākuma lapa » Sabiedrība » Aptauja: 32% vēlētāju nav apmierināti ar vēlēšanu rezultātiem savā pašvaldībā
Aptauja: 32% vēlētāju nav apmierināti ar vēlēšanu rezultātiem savā pašvaldībā
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 5. jūlijs 2013, 14:12
Gandrīz trešdaļa jeb 32% Latvijas iedzīvotāji, kuri šogad piedalījās pašvaldību vēlēšanās, nav apmierināti ar to iznākumu savā pašvaldībā, noskaidrots Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā.


Tostarp 17% atzinuši, ka vēlēšanu rezultāti viņu pārstāvētajā pašvaldībā drīzāk neapmierina, bet 15% norādījuši, ka šo vēlēšanu rezultāti viņus neapmierina pilnībā.

Savukārt ar vēlēšanu rezultātiem savā pašvaldībā apmierināti 55% no balsojošajiem Latvijas iedzīvotājiem. Tostarp 24% minējuši, ka vēlēšanu rezultāti viņus apmierina pilnībā, bet 31% aptaujāto ar tiem ir drīzāk apmierināti nekā neapmierināti.

Viedoklis par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem nebija 3% aptaujāto, bet 10% respondentu atzinuši, ka vēlēšanās nemaz nav piedalījušies. 

“Kopš vēlēšanām aizgājis nu jau mēnesis, un vēlētājiem bijusi iespēja novērtēt pirmos jaunievēlēto pašvaldības deputātu darbus. Lai arī lielākā daļa aptaujāto ar vēlēšanu rezultātiem savā pašvaldībā ir apmierināti, tomēr 32% neapmierināto ir pietiekoši augsts rādītājs, kas deputātiem varbūt liktu padomāt, ka, iespējams, kaut kas tiek darīts ne tā. Kā redzam, Rīgā kašķēšanās starp opozīciju un koalīciju notiek jau gandrīz vai no pirmās dienas, bet pirmais uzdevums, ko paveic Talsu jaunievēlētie deputāti, ir savu algu pacelšana, tāpēc nav nekāds brīnums, ka vēlētāji var būt neapmierināti,” stāsta SDTIC projektu vadītāja Laura Pētersone.
SDTIC aptauja tika veikta no 28.jūnija līdz 2.jūlijam ar interneta starpniecību aptaujājot 974 Latvijas iedzīvotāju no dažādiem reģioniem, vecumā no 18 līdz 66 gadiem. Šādas aptaujas SDTIC veic regulāri, reizi mēnesī apzinot iedzīvotāju noskaņojumu un attieksmi sabiedriski aktuālos un nozīmīgos jautājumos. 
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aptauja, deputāti pašvaldībās, deputātu algas, iedzīvotāju aptauja, partijas, pašvaldību deputāti, pašvaldību politiskās partijas, pašvaldību vēlēšanas, pašvaldību vēlēšanu rezultāti, politiskās partijas, Rīgas dome, Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centrs, SDTIC, Talsu pašvaldība, vēlēšanas, vēlēšanu rezultāti

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats