24. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
Sākuma lapa » Sabiedrība » Broka: Atmosfēra Rīgas domē ir ļoti saspringta - tur nav laba aura
Broka: Atmosfēra Rīgas domē ir ļoti saspringta - tur nav laba aura
Autors: Apollo.lv / 1. jūlijs 2013, 10:13
Nacionālās apvienības Rīgas domes (RD) frakcijas līdere Baiba Broka secinājusi, ka darbs galvaspilsētas domē būs ļoti grūts.Intervijā laikrakstam «Diena» Broka sacīja: «Atmosfēra Rīgas domē ir ļoti saspringta – tur nav laba aura. Jo pozīcijai un opozīcijai ir krasi diametrāli vēsturiski iesakņojušies pretnostatījumi.»

Viņa norāda, ka saspīlētā atmosfēra un attiecības nav motivējošas un būs vajadzīgi ļoti labi  izstrādāti un spēcīgi argumenti, lai virzītu uz priekšu savas idejas.

«Mani māc šaubas par atsevišķu jaunievēlēto Rīgas domes amatpersonu kvalifikāciju un profesionālajām īpašībām. Tas, ka daži no viņiem nav faktiski nevienam pazīstami, ir mazākā bēda. Tas, ka opozīcijas deputātiem no Nacionālās apvienības un «Vienotības» ir īpaši jālūdz, lai varētu ieraudzīt vispār, kā izskatās amatiem nominētie kandidāti, jo «reglaments» neparedz iespēju uzdot šiem kandidātiem jautājumus par viņu izglītību, kvalifikāciju, – ir kuriozi,» sacīja Broka.

Viņa norādīja: «Piemēram, Pilsētas attīstības komitejas vadītāja amatam tika virzīts un, protams, tajā ievēlēts Maksims Tolstojs, kuru es nepazīstu, nezinu pat, kā viņš izskatās. Mums īpaši vajadzēja lūgt Nilu Ušakovu [Domes priekšsēdētājs; SC], lai atkāpjas no reglamenta un ļauj apskatīt kandidātu, un atļāva pat uzdot vienu jautājumu par izglītību.

«Šaubos, ka cilvēks, kurš uz šo elementāro jautājumu nespēj pareizā latviešu valodā atbildēt, jo jauc tagadni ar nākotni, bet komunikācijai komitejā būs jānotiek latviešu valodā, atbilst profesionālajam līmenim, lai politiski vadītu pilsētas attīstību,» sacīja Broka.

Broka pieņem, ka vadošajā koalīcijā tagad ir tāda varas vertikāle, ka nevienam nav pat pašam jādomā, bet jābūt precīzam norāžu izpildītājam.

«Tomēr vismaz pilsētas tēla vārdā varēja padomāt par kaut kādu atbildību, izvēloties savus kadrus, ko tagad, darbinot varas mašīnu, viņi apstiprina amatos mehāniski,» norādīja deputāte.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Baiba Broka, Nacionālā apvienība, pašvaldību vēlēšanas, Rīgas dome, vēlēšanas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats