24. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Sabiedrība » Izglītības kuponiem varēs pieteikties elektroniski
Izglītības kuponiem varēs pieteikties elektroniski
Autors: Inga Paparde / NRA.lv / 10. jūnijs 2013, 14:22
Šoreiz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mūžizglītības pasākumiem nodarbinātām personām jeb tā sauktajai kuponu programmai varēs pieteikties gan elektroniski, gan klātienē. Neatkarīgā rakstīja, ka iepriekš pēc šiem kuponiem izglītības iegūšanai cilvēki stāvēja stundām rindā.


NVA speciāliste Iveta Kancēna stāsta, ka valsts atbalstu projektā varēs saņemt tie strādājošie, kuri visvairāk ir pakļauti bezdarba riskam un kuriem ir grūtāk pielāgoties darba tirgus pārmaiņām. Kuponus varēs saņemt nodarbinātās vai pašnodarbinātās personas, kas vecākas par 45 gadiem, kā arī personas vecumā no 25 līdz 44 gadiem (ieskaitot), kuras atbilst vismaz vienam no atbalsta mērķgrupas kritērijiem: personai ir noteikta invaliditāte, personai ir divi bērni vai vairāk vecumā līdz 18 gadiem, vai persona ir atzīta par trūcīgu. Šogad atbalstu kopumā varēs saņemt 6000 personu, taču NVA reģistrēs vairāk interesentu pieteikumu, veidojot rezervistu sarakstu.

Maksimālā atbalsta summa vienai personai ir 250 latu. Cilvēki ar invaliditāti, divu vai vairāku bērnu vecāki vai trūcīgās personas, kā arī iedzīvotāji, kam līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai ir atlikuši ne vairāk kā pieci gadi, atbalstu saņems 100 procentu apmērā, pārējiem būs jāveic līdzmaksājums 30 procentu apmērā. Lai iesaistītos šajā pasākumā, dalībniekam jāatbilst vēl arī papildu nosacījumiem – persona nav iepriekš ieguvusi izglītību NVA profesionālajās apmācībās, pārkvalifikācijas, kvalifikācijas paaugstināšanas vai neformālās izglītības programmās vai ir ieguvusi šādu izglītību vismaz pirms 12 mēnešiem vai agrāk. Tāpat šī persona nedrīkst būt piedalījusies jau iepriekš kādās no Eiropas fondu finansētās apmācībās bezdarbniekiem.

Uz jautājumu, vai lielās intereses dēļ par kuponiem NVA datorsistēma izturēs lielo slodzi, iestādes pārstāvji atbild, ka šādām bažām nav nekāda pamata. Tāpat visi kuponi nebūs pieejami tikai elektroniski, tie ir sadalīti, lai pietiktu cilvēkiem, kuri piesakās arī klātienē.

***

UZZIŅAI

Elektroniskā pieteikšanās

NVA mājaslapā tiks uzsākta no 2013. gada 11. jūnija, nedēļu vēlāk – no 18. jūnija – pieteikumus varēs iesniegt NVA klātienēDiskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Izglītība, izglītības kuponi, Nodarbinātības valsts aģentūra

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats