24. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Straujuma: Matīss iedzina valdību stūrī jautājumā par airBaltic investoru
Straujuma: Matīss iedzina valdību stūrī jautājumā par airBaltic investoru
Autors: BNA / 11. novembris 2015, 10:14
Bijušā satiksmes ministra Anrija Matīsa demisija saistīta ar to, ka neskatoties uz to, ka viņš bija labs ministrs, viņš valdību iedzinis stūrī jautājumā par Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investoru, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Intervijā Straujuma norādīja, ka pagaidām valdība nesteidzas ar jauna satiksmes ministra atrašanu, taču padomā ir vairāki kandidāti, kurus premjere nevēlējas nosaukt skaļi. Savukārt runājot par bijušā satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju, Straujuma uzsvēra, ka kopumā Matīss nebija slikts ministrs, taču ar savu rīcību iedzinis valdību bezizejā.

“Kopumā Matīss nebija slikts ministrs – viņš bija labs ministrs, taču nedrīkst vienā vēlā vakarā iedzīt valdību stūrī jeb bezizejā. Ir jāpieņem lēmums un to nedrīkst atlikt uz nākošo dienu,” sacīja Straujuma, skaidrojot Matīsa demisijas pieprasīšanas iemeslus.

Viņa atklāja, ka lēmumu par investoru nebija iespējams atlikt sakarā ar steidzamu maksājumu. Tāpat viņa norādīja, ka par “airBaltic” situāciju viņai nācies uzzināt no citiem avotiem, nevis no satiksmes ministra.

Vaicāta, vai varētu būt tā, ka līgums ar vācu investoru varētu netikt noslēgts, Straujuma atbildēja, ka vispirms jānoskaidro, vai Saeima ir gatava atbalstīt 80 miljonu eiro aizdevumu “airBaltic”. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka paralēli tiek meklēts arī cits risinājums.

“Ir ļoti svarīga arī drošība, gan ekonomiskā, gan valsts,” sacīja Straujuma, piebilstot, ka pastāv zināmas bažas attiecībā uz vācu investoru.

Viņa atzina, ka ir tikusies arī ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu, informējot viņu, ka “airBaltic” ir nepieciešamas stratēģiskais investors. Tāpat premjere plāno tikties arī ar Ķīnas lielākās aviokompānijas vadību.

Jau vēstīts, ka valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic”. Pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa vārdiem, attiecīgais valdības lēmums ir labākais iespējamais variants no sliktiem variantiem.

Vienlaikus Matīss norādīja, ka Vācijas uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess kā nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investors piesaistīts uz laiku un pēc tam akcijas no Vācijas uzņēmēja tiks atpirktas, ja tiks atrasts stratēģiskais investors.

Neilgi pēc tam, ministru prezidente Laimdota Straujuma pieprasīja satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju.

Savu lēmumu premjere skaidroja ar ministra novilcinātajām darbībām saistībā ar valsts nacionālās aviokompānijas “airBaltic” attīstību. Pēc Straujumas domām, Matīss nav veiksmīgi uzraudzījis aviokompānijas stratēģisko virzību, kas liecina par to, ka, iespējams, viņš nav izmantojis visas potenciālās iespējas.Diskusija par rakstu (0) , airBaltic, Anrijs Matīss, Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats