25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Āboltiņa: Saeimai lēmumā par valsts aizdevumu "airBaltic" jāvadās no valsts interesēm
Āboltiņa: Saeimai lēmumā par valsts aizdevumu "airBaltic" jāvadās no valsts interesēm
Autors: BNA / 25. novembris 2015, 11:35
Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas un valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa nepiekrīt lidsabiedrības "airBaltic" valdes priekšsēdētāja Martina Gausa apgalvojumam, ka Krievijā ražoto lidmašīnu “Sukhoi Superjet” iegāde varētu būt ekonomiski izdevīga.


Iepriekš aviokompānijas valdes priekšsēdētājs Martins Gauss izteicies, ka neskatoties uz to, ka Krievijā ražoto lidmašīnu iegāde ir politiski jūtīgs temats, "airBaltic" jāvadās pēc ekonomiskajiem principiem. Tam kategoriski nepiekrīt "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa, paužot, ka drošības jautājums, kas īpaši aktualizējies pēc Ukrainas un Parīzes notikumiem, ir svarīgāks.

"Prioritārs jautājums ir par drošību - es nepiekrītu Gausa kungam, ka šis varētu būt ekonomiski izdevīgi. Drošība vienmēr būs prioritāra pār ekonomiski izdevīgu darījumu. Ir jautājums vai šajā "airBaltic" akcionāru līgumā valstij ir tiesības noteikt to, ka mēs ar šādām lidmašīnām nelidosim," šorīt intervijā LTV sacīja Āboltiņa.

Vienlaikus viņa norādīja, ka valsts ir tiesības ietekmēt šo lēmumu, norādot, ka Saeimai lēmumā par valsts aizdevumu "airBaltic" jāvadās no valsts interesēm, jo kompānija ir stratēģiski svarīga Latvijas tautsaimniecībai.

Jau vēstīts, ka valdība ārkārtas sēdē ceturtdien, 19.novembrī, nolēma pilnvarot Satiksmes ministriju parakstīt akcionāru līgumu ar “airBaltic” atrasto investoru pēc pozitīva Saeimas lēmuma saņemšanas par valsts aizdevuma lidsabiedrībai kapitalizāciju.

Kā zināms, valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” – Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro.

Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic, Solvita Āboltiņa

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats