16. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Estere, Hermīne
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » AirBaltic viss ir labi
AirBaltic viss ir labi
Autors: Arnis Kluinis / NRA.lv / 1. decembris 2015, 10:58
Līdz ar satiksmes ministru Anriju Matīsu pazudis nodoms un solījums sākt valstij piederošās aviokompānijas airBaltic vadītāju darba vērtēšanu.


Vakar notika airBaltic akcionāru sapulce, par kuru bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss 17. novembra stāstīja: «Biju sasaucis akcionāru pilnsapulci 30. novembrī, jo tā jāsasauc mēnesi iepriekš, lai izvērtētu padomes atbildību.» No šiem un citiem bijušā ministra paskaidrojumiem sabiedrība varēja uzzināt par viņa atklājumu, ka uzņēmuma padome «lobē un akli iestājas par to, ko bīda valde», vai arī ka «padome ir saaugusi kopā ar valdi». Bijušā ministra terminoloģijā varētu teikt, ka airBaltic valdes un padomes saaugumā, visticamāk, jau sen ietilpst arī akcionāru sapulce un tagad šim botānikas brīnumam pieaug arī jaunais potzars – pildīt satiksmes ministra pienākumus norīkotais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ir zināmi daži fakti par airBaltic pārvaldes atzaru saaugšanas apstākļiem Tatru kalnos, kur kopīgā atpūtas pasākumā bijuši valdes loceklis Martins Sedlackis, padomes loceklis Kaspars Briškens un Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, kurš Latvijas likumu noteiktā izpratnē kļūst par airBaltic akcionāru sapulci, ja ir mēnesi iepriekš izsludinājis laiku un vietu, kur viņš pārvērtīsies no fiziskas personas par juridisku personu.

Vakar vakarā Satiksmes ministrijas preses pārstāvis Aivis Freidenfelds NRA.lv apstiprināja, ka akcionāru sapulce notikusi, taču tās darbakārtībā nav bijusi nevienas airBaltic amatpersonas darba vērtēšana. Akcionāru sapulce turpinājusi šovasar sākto airBaltic pamatkapitāla palielināšanu. Tas nozīmē, ka K. Ozoliņš atkal pārskaitījis valsts atgūtās airBaltic parādzīmes, uz kuru rēķina uzņēmums ap 2011. gadu sedza savus zaudējumus. Tagad valsts šīs parādzīmes atpērk apmēram tāpat, kā vecāki samaksā palaidnīgu bērnu parādus. Pret solījumu laboties bērni var cerēt arī uz to, ka vecāki viņiem nopirks jaunas drēbes un citas mantas, ko arī sadzīvē varētu nosaukt par pamatkapitālu bērnu jaunās un kārtīgas dzīves sākšanai.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats