02. oktobris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ilma, Skaidris
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Ķīnas uzņēmēji varētu investēt aviosabiedrībā airBaltic
Ķīnas uzņēmēji varētu investēt aviosabiedrībā airBaltic
Autors: BNA / 28. septembris 2015, 12:20
Ķīnas uzņēmējiem ir interese investēt līdzekļus Latvijas nacionālajā aviosabiedrībā "airBaltic", pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.


Ķīnas uzņēmēji no Čendu municipalitātes varētu pēc gada atvērt tiešo avioreisu starp Rīgu un Čendu, savukārt nākamais solis varētu būt sadarbība kravu pārvadājumos.

Ozoliņš pastāstīja, ka tālākā sadarbība varētu izvērsties kā investīcijas aviosabiedrībā "airBaltic", norādot, ka Ķīnai pieder vairākas lidmašīnu ražotnes un viņi lieliski zina "airBaltic" situāciju.

"Jā, tika pārrunāts šis jautājums, un viņu interese ir šajā aspektā. Esam to sadalījuši vairākos posmos. Pirmais solis būtu savstarpējās sadarbības stiprināšana, kas izrietētu reisu organizēšanā. Pēc tam, ja redzam veiksmīgu sadarbību un kā partneris viens otru uztveram arī biznesa vidē un spējam sadarboties, tad nākamais solis varētu tiktu analizētas investīciju izvietošanas iespējas mūsu aviokompānijā. Viņi lieliski zina, kāda ir mūsu situācija, viņi redz, saprot un viņiem tas ir interesanti," stāstīja Ozoliņš.

Septembra sākumā darba vizītes Ķīnas Tautas Republikā ietvaros Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš svinīgā ceremonijā parakstīja Saprašanās memorandu par sadarbību transporta jomā ar Čendu municipalitāti.

Memoranda pamatā ir vienošanās par aktīvu sadarbību iespējamā tiešā avioreisa starp Rīgu un Čendu atvēršanā, kas kalpotu kā nozīmīgs elements padziļinātai stratēģiskai sadarbībai starp Latviju un Ķīnu transporta un loģistikas, kā arī citās tautsaimniecības nozarēs Ķīnas Zīda ceļa (t.s. “One Belt One Road”) iniciatīvas ietvaros.

Latvija saredz Čendu pilsētu un Sičuanas provinci kā stratēģisku partneri transporta savienojamības – gan pasažieru, gan kravu pārvadājumu jomā – stiprināšanā starp Latviju un Ķīnu, nākotnē attīstot gan tiešos aviopārvadājumus, gan veidojot Ķīnas-Eiropas sauszemes koridoru atzaru caur Latviju Ziemeļeiropas kravu plūsmu apkalpošanai. Čendu atrodas šobrīd ceturtā lielākā Ķīnas lidosta ar straujāko pasažieru apjomu pieaugumu, kā arī Āzijas lielākais iekšzemes konteineru terminālis, kurš kalpo kā izejas punkts regulāriem Ķīnas-Eiropas konteinervilcienu pārvadājumiem.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic, avioreisi, Kaspars Ozoliņš, Ķīna

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats