16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » KNAB uzsācis kriminālprocesu pret VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonām
KNAB uzsācis kriminālprocesu pret VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonām
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 30. oktobris 2013, 13:56
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šā gada septembrī uzsācis kriminālprocesu saistībā ar iespējamu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu kukuļošanu.


Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas, izmantojot starpniekus, pieprasījušas kukuli, lai nodrošinātu labvēlīga lēmuma pieņemšanu VID Muitas kriminālpārvaldes lietvedībā esošajā kriminālprocesā iesaistītajai personai.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka informāciju par savā lietvedībā esošo kriminālprocesu VID amatpersonas nodevušas starpniekiem, kuri kriminālprocesā iesaistītajai personai piedāvājuši apmaiņā pret prettiesisku labumu nodrošināt labvēlīga lēmuma pieņemšanu kriminālprocesā. VID amatpersonām ar starpniekiem tika nodots kukulis 4000 eiro apmērā.

Lai izmeklēšanas interesēs nodrošinātu pierādījumu iegūšanu un nostiprināšanu, kriminālprocesa ietvaros šā gada oktobra beigās tika veiktas procesuālās darbības – pēc kukuļa pieņemšanas tika aizturētas divas VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas. Pierādījumu iegūšanā atbalstu sniegusi VID Muitas kriminālpārvalde.

Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai šobrīd KNAB izmeklētājs par aizdomās turētajiem atzītu kopumā piecas personas – vienu VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā (Krimināllikuma 320.panta trešā daļa) un otru par tās atbalstīšanu, divas personas par starpniecību kukuļošanā (KL 322.pants), kukuļa daļas piesavināšanos (KL 321.pants) un kukuļņemšanas atbalstīšanu, kā arī vienu personu par kukuļdošanu (KL 323.pants). Visiem aizdomās turētajiem ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd sīkāka informācija netiek sniegta.

Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: KNAB, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats