02. decembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Deputāts Zaķis esot izvairījies no PVN nomaksas, pērkot auto
Deputāts Zaķis esot izvairījies no PVN nomaksas, pērkot auto
Autors: IR.lv / 5. jūnijs 2012, 14:32
Saeimas "Vienotības" frakcijas vadītājs, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāts Dzintars Zaķis (Vienotība) gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas "Volvo XC60", nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina portāla "Pietiek.com" pārstāvja Lato Lapsas rīcībā nonākušie dokumenti. Tos Lapsa otrdien iesniedza Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).


Preses brīfingā pie KNAB ēkas otrdien pastāstīja Lapsa, ka 2011.gada nogalē Zaķis nolēmis iegādāties jaunu automašīnu "Volvo XC60" un vērsies SIA "Mūsa Motors Rīga". Deputāts zinājis, ka viņam būs izdevīgāk, ja automašīnu pirks nevis viņš pats, bet viņam piederošā SIA "Datoru centrs", raksta LETA.

Zaķis aizdevis savai firmai 34 571 latu. Šī nauda aizskaitīta uz firmas kontu, lai tā iegādātos Zaķa kāroto transportlīdzekli, atbrīvojot viņu no nepieciešamības personīgi nomaksāt PVN, raksta IR.lv.

Taču, ja "Datoru centrs" iegādātos automašīnu tieši no "Mūsa Motors Rīga", tai vienalga nāktos valstij samaksāt PVN, un to atgūt varētu, visticamāk, tikai pēc gada. Tāpēc "Mūsa Motors Rīga" minēto automašīnu par 40 100 eiro pārdevusi kādai Lietuvas firmai, bet tā tālāk - Zaķa firmai.

Lietuvas uzņēmumam par šo pakalpojumu samaksāti 1000 eiro, toties Zaķa firma tādā veidā atbrīvojusies no nepieciešamības vispār maksāt PVN. Rezultātā Latvija valstij "gar degunu" aizgājuši aptuveni 8800 eiro kā nenomaksātais PVN, skaidroja Lapsa.

Pēc tam deputāts pats ar savu firmu noslēdzis vienošanos, ka tā iegādāto automašīnu nodos viņa lietošanā uz Saeimas deputāta pilnvaru laiku. Savukārt šā gada 13.aprīlī Zaķa firma jauno automašīnu viņam pašam ieķīlājusi par 27 971 latu.

Lapsa lūdzis arī pašam Zaķim komentēt šo darījumu, taču deputāts uz viņa jautājumiem pēc būtības neesot atbildējis, vien apstiprinājis, ka ir aizdevis līdzekļus paša piederošajam uzņēmumam.

Lapsas rīcībā nonākusi arī Zaķa sarakste ar "Mūsa Motors Rīga" pārstāvi Tomu Rubuli, kurā pārrunātas minētā darījuma detaļas. Visus minētos dokumentus portālam esot nodevuši labvēļi, sacīja Lapsa.

"Zaķi met dažādas cilpas, kad ar viņiem notiek kaut kas nepatīkams," žurnālistiem preses brīfingā sacīja Lapsa, pieļaujot, ka deputāts noteikti mēģinās dažādi aizbildināties un noliegt sabiedrībai, ka automašīnas iegādes darījuma rezultātā valstij secen aizgājuši 8800 eiro.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Datoru centrs, Dzintars Zaķis, KNAB, Lato Lapsas, Mūsa Motors Rīga, pvn, Toms Rubulis, Volvo XC60

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats