25. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Anšlavs, Junora
Sākuma lapa » Makroekonomika » LM brīdina par mikrouzņēmuma nodokļa negatīvajām sekām
LM brīdina par mikrouzņēmuma nodokļa negatīvajām sekām
Autors: Apollo.lv / 15. oktobris 2013, 17:01
Otrdien Labklājības ministrija (LM) iepazīstināja valdību ar informatīvo ziņojumu Par mikrouzņēmumu nodokļa likumu. Ziņojuma mērķis ir informēt valdību par šā likuma praktiskās īstenošanas gaitu un rezultātiem, īpaši attiecībā uz valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām un šo pakalpojumu pieejamību mikrouzņēmumu darbiniekiem.


LM savā ziņojumā nonāk pie slēdziena, ka mikrouzņēmumu darbiniekiem ir mazas sociālās garantijas, bet viņi vienlaikus veic arī zemas sociālās iemaksas. Zemas iemaksas ilgtermiņā varētu negatīvi ietekmēt pensiju un apdrošināšanas atlīdzību apmērus, ka arī ievērojami ietekmēt atbalsta apjomu tādos gadījumos kā slimība, maternitāte, bezdarbnieka pabalsts u.c., brīdina LM. Ministrija arī uzsver, ka šī problēma netiks atrisināta pat tad, ja esošā mikrouzņēmuma nodokļa sadalījuma proporcija mainīsies un sociālajām iemaksām tiktu novirzīti, piemēram, 90% no kopēja nodokļa apmēra, raksta Apollo.lv.

Iespēja piemērot mikrouzņēmuma nodokļi laika gaitā ir kļuvusi arvien populārāka. Kopš 2011.gada sākuma mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju skaits palielinājies vairāk nekā četras reizes. Mikrouzņēmumos nodarbināto skaits 2013.gada I ceturksnī bija 55 454 cilvēki, kas ir 13,3 reizes vairāk nekā 2010.gada 4.ceturksnī.

Mikrouzņēmumu nodokļa likuma pārejas noteikums paredz, ka valdība izvērtē šā likuma praktiskās īstenošanas gaitu un rezultātus, it īpaši attiecībā uz valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām un sociālās apdrošināšanas pakalpojumu pieejamību mikrouzņēmumu darbiniekiem, un katru gadu līdz 1.oktobrim laikposmā līdz 2015.gadam iesniedz Saeimai ziņojumu par to. Mikrouzņēmuma nodoklis tiek uzskatīts par efektīvu instrumentu cīņā ar ēnu ekonomiku.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Labklājības ministrija, mikrouzņēmuma nodoklis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats