16. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Estere, Hermīne
Sākuma lapa » Makroekonomika » Pēc eiro ieviešanas cenu kāpums būs neizbēgams
Pēc eiro ieviešanas cenu kāpums būs neizbēgams
Autors: Apollo.lv / 29. novembris 2012, 9:44
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas valdes priekšsēdētāja, bijusī ilggadējā uzņēmuma «Aldaris» vadītāja Ināra Šure domā, ka pēc eiro ieviešanas cenu kāpums pārtikas un citām precēm būs neizbēgams.


Šure sarunā ar laikrakstu «Dienas Bizness» sacīja, ka cenu kāpums būs objektīvs, taču vienlaikus viņa norāda, ka tas būs atkarīgs no katra – tirgotāja un ražotāja – godprātības, raksta Apollo.lv.

«[..] Ir kopējie aspekti, kas rada satraukumu vai bažas par eiro ieviešanu. Pirmkārt, tirgus būs atvērtāks, un radīsies vairāki ietekmes faktori. Toties, pārtikas preces cenu varēs noteikt precīzāk, jo eiro cents ir ar zemāku nominālu nekā santīms, un varētu būt precīzāka cena veikalu plauktā,» laikraksts citē uzņēmēju.

Šure arī sacīja, ka, pārejot uz eiro, arī darba tirgus būs mobilāks, taču ar darba spēku Latvijā ir un būs problēmas. «Noteikti paaugstināsies darbaspēka izmaksas, kas savukārt cels galīgā produkta cenu,» pauda viņa.

«Izvērtējot visus «par» un «pret», uz eiro ieviešanu  lūkojamies drīzāk kā uz neizbēgamu tehnisku procesu. Protams, varam diskutēt, vai tas jādara 2014., 2015. vai 2016. gadā, kad eiro kļūs stabilāks,» – tā Šure.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aldaris, cenu kāpums, eiro, eiro ieviešana, Šure

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats