28. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Kārlis, Spodris
Sākuma lapa » Sabiedrība » Kalvītis: Valdis Zatlers Saeimu atlaida bez iemesla
Kalvītis: Valdis Zatlers Saeimu atlaida bez iemesla
Autors: BNA / 10. aprīlis 2015, 11:37
Bijušais Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers, kas aktīvi iestājās par tiesiskuma stiprināšanu un 2011.gadā atlaida Saeimu, to izdarīja bez jebkāda iemesla, intervijā raidījumā "Krustpunktā" norādīja ekspremjers un bijušais Tautas partijas priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.


Kalvītis intervijā uzsvēra, ka viņa valdības laikā prezidenta loma nebija būtiska un Valdis Zatlers, kas pie sabiedrības vērsās ar rosinājumu atlaist Saeimu, kas pēc eksprezidenta vārdiem daudziem vēlētājiem sagādājusi vilšanos kļūstot par oligarhu balstu un aizstāvi, patiesībā tika atlaista bez jebkāda iemesla.

Vienlaikus ekspremjers uzsvēra, ka Zatlera lēmums atlaist parlamentu nebija nekas unikāls: "Unikāls ir tas, ka vienā parlamentārā republikā tas notika pilnīgi bez nekāda iemesla," sacīja Kalvītis.

"Vai varat iedomāties parlamentāru republiku, kurā atlaiž parlamentu zem lozunga, ka ir apdraudēts tiesiskums, ka ir veikta virkne kriminālnoziegumu, par kuriem konkrētiem cilvēkiem jāsēž cietumā un Saeima viņus piesedz?" tā laika situāciju ieskicēja Kalvītis, norādot, ka tas bija tikai virspusējais iemesls, kāpēc tika atlaists parlaments.

"Paiet gadi un nekas aizvien nav noticis! Tātad iemesla atlaist Saeimu nebija un visi tie, kas toreiz balsoja par parlamenta atlaišanu un tie, kas šodien aplaudē par šo lēmumu, viņiem jāuzņemas par to zināma atbildība," sacīja Kalvītis, norādot, ka parlamentu var atlaist vienīgi gadījumā, ja tas nepilda savas funkcijas, taču šajā gadījumā tas tā nebija.

"Acīmredzot bija citi iemesli," sacīja Kalvītis, norādot, ka, ja patiesais iemesls būtu Saeimas atsevišķu interešu grupu darbības, tad šodien oligarhi būtu notiesāti.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aigars Kalvītis, cīņa ar oligarhiem, lēmums atlaist Saeimu, Saeima, Valdis Zatlers

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats