22. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ministra izteikums izpelnās nosodījumu koalīciju partneru vidū
Ministra izteikums izpelnās nosodījumu koalīciju partneru vidū
Autors: BNA / 7. aprīlis 2015, 16:22
Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča asie izteikumi sociālā tīkla "Twitter" kontā izpelnījušies koalīcijas biedru nosodījumu.


Nedēļas nogalē ministrs savā "Twitter" kontā ierakstījis :"Mani neizbrīna SC & NA kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim,".

Ministra ieraksts izsaucis neviena vien koalīcijas biedra nelabvēlīgu reakciju. Ministru prezidente Laimdota Straujuma paudusi savu neapmierinātību ar kolēģa darbībām, norādot, ka tvītojot vajadzētu tomēr izvairīties no apvainojumiem un viņa nevarot iedomāties, ka koalīcijas partneri iet totalitārās valsts virzienā, kā izteicies ārlietu ministrs.

Savu viedokli izteica arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, norādot, ka Rinkēviču pazīst kā racionālu un darbaspējīgu politiķi, līdz ar to viņa paziņojums tvitera kontā saistībā ar balsojumu Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā raisīja pilnīgu neizpratni.

„Šobrīd nav īstais brīdis, lai Latviju pakļautu iekšpolitiskiem riskiem, kurus var radīt neskaidri un viegli pārprotami mājieni sabiedrībai saistībā ar valdības stabilitāti. Saeimā ir bijuši dažādi balsojumi, kuros vienojušies dažādi koalīcijā un opozīcijā pārstāvēti politiskie spēki. Piemēram, par termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu par nekustamajiem īpašumiem, ko sabiedrība uztvēra ļoti sāpīgi, kā arī jautājumā par pareizticīgo Ziemassvētkiem atbilstoši Maskavas patriarhijas baznīcas kalendāram,” pauž Saeimas priekšsēdētāja.

„Tomēr šādi balsojumi nav mudinājuši publiski paust tik dramatiskus secinājumus, ar kādiem vakar nāca klajā Rinkēviča kungs. Ikvienam ir tiesības uz viedokli, tostarp sociālajos tīklos. Šobrīd Latvijai jārēķinās ar ģeopolitiskajiem riskiem, un arī no valdības partneru politiskās vienotības ir atkarīga iekšējā stabilitāte valstī. Ticu, ka Rinkēviča kungs apzinās savu atbildību gan kā politiķis, gan kā Latvijas ārlietu ministrs,” uzsvēra Mūrniece.

Pats Rinkēvičs savu rīcību skaidroja ar pārsteigumu, ka komisijā savstarpēji bloķējas tādi it kā pretēji spēki un kopē ideoloģiskos uzstādījumus, kas pašlaik ir aktuāli Krievijā.

Jau vēstīts, ka nosodījumu no Krievijas puses izpelnījies vēl kāds Rinkēviča izteikums tajā pašā dienā, proti, ministrs rakstījis, ka vērojot mūsdienu Krieviju, viņš aizvien vairāk nonāk pie secinājuma, ka tai viss beigsies tieši tā pat, kā Vācijai pēc Pirmā un Otrā pasaules kara.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Edgars Rinkēvičs, Ināra Mūrniece, Laimdota Straujuma, Twitter

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats