16. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Estere, Hermīne
Sākuma lapa » Sabiedrība » Par sabiedrisko transportu maksās vienādi
Par sabiedrisko transportu maksās vienādi
Autors: Ilze Šteinfelde / NRA.lv / 7. februāris 2014, 10:59
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ceturtdien vienojās, ka atlaides varēs izmantot visi galvaspilsētas sabiedriskā transporta pasažieri un biļete līdz nākamā gada 1. janvārim Rīgas sabiedriskajā transportā visiem pasažieriem maksās 60 eirocentus. Vienlaikus Rīga turpinās attīstīt Rīdzinieka kartes projektu, piedāvājot šo karšu turētājiem jaunus pakalpojumus, priekšrocības un atlaides.


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Rīgas dome vienojās sākt darbu pie grozījumu izstrādes likumā Par pašvaldībām, lai pilnveidotu Rīgas kā galvaspilsētas funkciju uzskaitījumu, piedāvātu risinājumus šo funkciju finansēšanai, tajā skaitā arī par biļešu cenu sabiedriskajā transportā. Tāpat puses bija vienisprātis par to, ka vienlaikus jāizstrādā jauns pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums, lai kompensētu Rīgai izdevumus, kas ir saistīti ar plānotajos likuma grozījumos definētajām funkcijām.

«Būtiski, ka esam atrisinājuši domstarpības ar Rīgas pilsētas domi, taču papildus uzdevumam izstrādāt jaunu Likumu par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu ministrijai ar Latvijas Pašvaldību savienību jāvienojas par atvieglojumiem, kādus pašvaldības drīkstēs nodrošināt saviem deklarētajiem iedzīvotājiem,» pēc tikšanās atzina E. Cilinskis.

Amatpersonas uzskata, ka veikt izmaiņas šā gada valsts budžetā vairs nav iespējams, tāpēc gan grozījumi likumā Par pašvaldībām, gan Likums par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu varētu stāties spēkā 2015. gadā. Šajā situācijā Rīgas dome ir gatava no pilsētas budžeta līdzekļiem nodrošināt 50% atlaidi no brauciena pašizmaksas visiem pasažieriem, raksta NRA.lv.

«Šī panāktā vienošanās ir valstiska mēroga svarīgs solis uz priekšu, kas ļaus sakārtot Rīgas pašvaldības un valsts attiecības, definēs Rīgas kā valsts galvaspilsētas pienākumus un noteiks finansiālās kompensēšanas mehānismus. Ņemot vērā, ka objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams šīs izmaiņas ieviest agrāk par 2015. gada 1. janvāri, Rīga ir gatava līdz jaunajam gadam turpināt nodrošināt vienāda izmēra atlaides,» uzsvēra N. Ušakovs.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Einārs Cilinskis, Nils Ušakovs, Rīdzinieka karte, VARAM

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats