31. janvāris, Otrdiena
Vārda dienas: Tekla, Violeta
Sākuma lapa » Sabiedrība » Delna: Saeimas deputāti atbalsta jaunus korupcijas riskus
Delna: Saeimas deputāti atbalsta jaunus korupcijas riskus
Autors: Apollo.lv / 31. oktobris 2013, 18:01
Budžeta izstrādes gaitā «Sabiedrība par atklātību – Delna» brīdināja valdību veidojošās partijas par korupcijas riskiem, kas neizbēgami veidojas, ieviešot kvotas uzturēšanās atļauju iegūšanai. Balsojums Saeimā par Imigrācijas likumu, pieņemot lēmumu kvotu sistēmu saglabāt, liecina par deputātu vienaldzību pret jaunu korupcijas risku parādīšanos, norāda «Delnas» direktors Gundars Jankovs.


««Delna» neiesaistās diskusijā ar uzturēšanās atļauju lomu Latvijas ekonomikā. Mūsu loma ir pieprasīt no valdības un politiķiem godīgas un labi pārskatāmas procedūras visā valsts pārvaldē,» norāda Jankovs.

«Likuma izskatīšanas gaitā vairāki Saeimas deputāti uzdeva jautājumus par korupcijas riskiem, taču pieļāva situāciju, ka likums tiek virzīts uz priekšu bez pienācīgas atbildes no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kas atbild par likuma ieviešanu,» skaidro Jankovs.

Viņš norāda: «Viena no versijām, ko dzirdējām, kāpēc korupcijas riski ir mazi un tāpēc tam nav jāpievērš uzmanība, ir tas, ka tagad ir radīta sarežģīta, nesaprotama un daudziem pārāk dārga sistēma, tāpēc gribētāju uz atļaujām būs maz. Šāda pieeja neatbilst 21.gadsimta pārvaldei valstī, kas pēc gada gatavojas vadīt visu Eiropas Savienību.»

Jebkuras izmaiņas likumos un noteikumos, kas veido jaunus korupcijas riskus, nedod pozitīvus signālus investoriem un sabiedrībai, » uzsver «Delna».

«Delna» aicina Valsts prezidentu Andri Bērziņu atgriezt likumu Saeimā un pieprasīt mehānismu, kas ir viegli administrējams un visiem pieejams, vienlaicīgi sasniedz šobrīd valdības izvirzīto mērķi samazināt uzturēšanās atļauju izsniegšanu. Piemēram, nosakot, visu investīciju nekustamajā īpašumā slieksni virs 100 000 eiro vai kādā citā augstā apmērā, raksta Apollo.lv.

Gadījumā, ja kvotu sistēma paliek spēkā, «Delna» aicina PMLP izstrādāt atklātu pieteikšanās un uzturēšanās atļauju izsniegšanas mehānismu, lai tas ir redzams un saprotams investoriem, kā arī Latvijas sabiedrībai, kas gribētu šo sistēmu uzraudzīt. Iekšējās pārvaldības struktūrās jānovērtē katra darbinieka potenciālā saskarsme ar korupcijas situācijām, jāveic apmācības, uzsver biedrība.

Jau ziņots, ka Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Imigrācijas likuma grozījumus, apstiprinot koalīcijas panākto kompromisu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Delna, Gundars Jankovs, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats